Programlama Dili nasil Ogrenilir

Hocam Python öğrenmek istiyorum dediğiniz gibi kitabı indirdim ama şöylebir sorum olacak
Python’u linuxta hangi proğram ile yazacağım veya kullanacağım ?? yardımcı olursanız sevinirim

Kodları mousepad’de yazarak py uzantılı kaydedin (örnek; deneme.py) ve bulunduğu dizinde terminal açarak python dosya_adi.py komutu ile çalıştırın.
Editör olarak geany kullanabilirsiniz. sudo apt-get install geany komutu ile kurabilirsiniz.

2 Beğeni

sistemimde güncel olarak yüklü gelen python 2.7.3 versiyonu ama ben 3.6.5 kullanmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım peki ilginiz için çok teşekkür ederim

version konusunda yanlış bakmışım python3 --version dediğimde güncel paketi gördüm.

Geçmişte C#,Java,Python dilleri ile yazılım geliştirmiş biri olarak gelecekte Google’ın go dilinin(golang) kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum. Nacizane bir de bu dili araştırmanızı öneririm.
Başlangıç yapmak isteyenler şu linkteki makale ile fikir edinebilirler.
Kitap için Murat Özalp’ın Go Programlama kitabını öneririm.
Bir de yabancı kaynak olarak Todd Mcleod’a ait şu youtube kanalını ve aynı kişinin Udemy vb. platformlardaki ücretli derslerini tavsiye ederim.

1 Beğeni

banada atma imkanın var mıdır ?