Sanal ortama django kurulumu ile ilgili hatalar

İyi günler ekte ekran görüntüleri yer alan Virtualenv için .bashrc ayarlarının eklenmesi altında yer alan metin kutusunun içeriğini uçbirime komut olarak yazmıştım daha sonrasında uçbirimi her açtığımda belirttiğim gibi ekran görüntüsünde yer aldığı şekilde alt alta komut yok hataları gelmeye başladı. Bunları nasıl ortadan kaldırabilirim? Pardus destek masasına yazmıştım sağolsunlar yardımcı oldular. Sanal Ortama django yükleme ile ilgili bir hata ile karşılaşmıştım. Arkadaşların tavsiye ettiği komutu yazdım sanal ortama django kuruldu. Ancak bu defa da belirttiğim uçbirimde komut yok hataları almaya başladım. source ~/.bashrc yazdığımda yine aynı şekilde hatalar geliyor. Arkadaşların belirttiği komutlar şunlardı:
sudo apt-get install python3-django komutundan sonra
source ~/.bashrc

Sanal Ortama Django Kurulması ile ilgili de karşılaştığım hata şu şekildeydi:

Merhaba;

$ mkdir ~/.pip
$ mousepad ~/.pip/pip.conf

Yukarıdaki komutlarla pip.conf oluşturun.
Sonra içine aşağıdakileri yapıştırın.

[global]
trusted-host = pypi.python.org
extra-index-url = Simple index

Eğer olmazsa yine yazın.

Merhaba arkadaşlar;
http://evrak.gen.tr/virtualenv-sanal-ortam-nedir-nasil-kurulur-ve-kullanilir/
Bu yazı wp tarafından yayınlanıyor. Ve bir sorun tesbit ettim.

" karakterlerini “” karakterlerine çevirmiş. Hata bundan kaynaklanıyor olabilir.
Ve ~/.bashrc dosyasındaki son iki satıra dikkat edin.

image

en alttaki satır doğru eklenmiş satır. Onun hemen üstündeki de hatalı eklenmiş satır.
Blogdaki yazıyı düzeltmenin yoluna bakacağım.

Ama ben buradan yazının html şeklini göndereyim.

virtualenv-kurulumu.html.txt (5.1 KB)

Uzantıyı html ye çevirip kullanalirsiniz.

Selamlar.

Teşekkürler bu vermiş olduğunuz yöntemi deneyeceğim ben zaten denemiştim ama bahsettiğiniz gibi hatalı olabilir. Bu şekilde de deneyeceğim yanlış da yapmış olabilirim. Bu vermiş olduğunuz Virtualenv için .bashrc ayarlarının eklenmesi komutlarını uçbirime yazacağım herhalde değil mi?

Merhabalar;
Evet.

cat ~/.bashrc

Komutuyla dosyanın içerini bir kontrol edin.

Selamlar.

İlginiz için teşekkürler. Dediğiniz gibi yapıp kontrol edeyim inşallah.

Selamlar söylediğiniz gibi yaptım ve aldığım hatalar ile ilgili ekran görüntüleri ekte. Destek masasından arkadaşlar sudo nano ~/.bashrc komutu ile fazla olan satırları silin demişlerdi. Ondan sonra da vermiş olduğum gibi beklenmeyen dosya sonu hatası oluştu. Ayrıca sanal ortama django kurmaya çalıştığım zaman da yine hata almaya devam ediyorum.

Merhabalar;
Yakın bir zamanda (belki bugün) sanala bir Pardus kurup kodları text halinde kaydedip yeni bir başlık açalım inşaallah.

Selamlar.

Merhabalar;
Testi yaptım, aşağıdaki yazıda.

Selamlar.

Çok teşekkürler ilginiz için inşallah deneyip bakayım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.