.sh .run uzantılı program yükleme (arşiv)

Bir program indirdim uzantısı .run nasıl kurabilirim?
Bir program indirdim uzantısı .sh nasıl kurabilirim?

-Dosyayı indirdiğiniz dizinde uç birim açarak;

sh uzantısı için :

sudo sh ./dosya_adı.sh

run uzantısı için :

sudo ./dosya_adı.run
6 Beğeni

Merhaba,

.sh uzantılı dosyayı sayenizde kurdum -galiba- fakat programı bulamıyorum. ne uygulama bulucuda nede başlattan yaptığım aramada programa ulaşamadım yükledi dedi ama nerde :slight_smile:

kurulumunu yapmak istediğim program.
anaconda navigator programı
sudo sh ./Anaconda3-5.0.1-Linux-x86_64.sh
komutu ardından bir kaç lisans kabul etme ve yükleme yeri geldi bir çok satır geçti tabi

şu ihtimalde var tabi ben 64bit kullanıyorum x86 yazısı aklımıda tırmalamıyor değil hata almışta olabilirim çözemedim malesef yardımcı olabilirmisiniz ?

2 Beğeni

Merhaba,

konsoldan başlatmayı dener misiniz? komut anaconda olabilir.

x86_64… hem 32 hem de 64bit sistemlere yüklenebileceğini ifade ediyor, bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Programın tam kullanım komutlarını bilmiyorum ama;

sudo su komutu ile root kullanıcısına geçerek;

cd /root/anaconda3/bin dizinine girerek buradan çalıştırmanız gerekebilir.

bu dizinde anaconda -h ile kullanılabilcek parametrelere ve açıklamalarını

Kullanım ile ilgili aşağıdaki linklere göz atınız;

https://conda.io/docs/user-guide/getting-started.html

2 Beğeni

aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum şu an acaba bir çözüm bulabildiniz mi?

1 Beğeni

Cüneyt bey yukarıda belirtmiş cd /root/anaconda3 root olarak ev dizininde bulunuyor.
The best way to learn Python part 1: Install Anaconda on Linux - YouTube buradaki örneği inceleybilirsiniz.

1 Beğeni

dediğiniz dizin mevcut fakat bu dizinle ne yapacağımı pek anlamadım

2 Beğeni

malesef bende sonuçlandıramadım vazgeçtim biraz araştırınca değişik alternatifler olduğunu duydum sonuçlandırdığımda burdan paylaşacağım irtibatta kalalım.

1 Beğeni

Kendi yazdığım konuyu tekrardan gözden geçirmenizi öneririm.

Teşekkürler, saygıyla

nvidia dan sürücüyü indirdim fakat sudo ./ekran.run komutunu yazdığımda ekran görüntüsünde ki gibi komut yok hatası alıyorum. Kullandığım pardus sürüm 17.3 xfce

sudo chmod +x ekran.run komutunu uyguladıktan sonra çalıştırın veya sudo sh ./ekran.run komutunu kullanabilirsiniz.

Denedim lakin bu defa böyle bir hata aldım. Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-08-31_23-32-12

1 Beğeni

CTRL+ALT+F1 ile tty ekranından giriş yapın.
sudo systemctl stop lightdm.service komutundan sonra ekran kartını aynı (tty) ekrandan yüklemeyi deneyiniz.

2 Beğeni