Sizce yeterli mi?

Bilgisayarı sadece film-dizi, web ve çok nadir de olsa oyun icin kullanıyorum. Sizce Windows’tan pardus a geçiş yapsam sorun yasarmiyim?

Windows oyunlarını oynayamaya bilirsiniz. Oynadığınız oyunları wine ile test etmeniz gerekiyor. Diğer tüm işlerinizi yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Oynadığım oyunlar çok büyük oyunlar değil en fazlası CS:Go gerisi basit oyunlar. Skype kullanıyorum birde sık sık. Yaptıgım araştırmaya göre skype kullanımı sorun değilmiş.

Hiç düşünme yükle bence pardusu, Windowsta yapıp pardusta yapamayacağın hiçbir şey yok.

Öncelikle bir flash bellek ile alttaki linkte anlatıldığı gibi önyüklenebilir usb ortamı oluşturun:
PARDUS ÖNYÜKLENEBİLİR USB ORTAMI OLUŞTURMA

Eğer ilk geçiş sırasında hemen windowsu silmek istemezseniz aşağıdaki linkte anlatılan şekilde windows yanına pardus kurabilirsiniz.

WİNDOWS 10 YANINA PARDUS DUAL BOOT KURULUM REHBERİ VİDEOLU ANLATIM 4

Yada direk pardusu tek işletim sistemi olarak yüklemek isterseniz aşağıdaki linkteki şekilde kurulumu yapabilirsiniz:

Pardus Kurulum Kılavuzu

2 Beğeni

Sorun olacağını sanmıyorum. Oyunları deneyerek test etmeniz gerekiyor.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

CS:GO yu Pardus Mağaza dan steam i yükledikten sonra native(linux) versiyonunu steam üzerinden yükleyerek oynayabilirsiniz.

1 Beğeni

Peki ya skype kullanımı nasıl pardusta ?

1 Beğeni

Skype, Spotify, VLC gibi uygulamalar Pardus Mağaza’da bulunuyor. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.