Toshiba e-studio 2307 ağ yazıcı tanıtma

Çalıştığım kurumda pardus kurumsal 5 yükledim,fakat ağ yazıcısını ekleyemiyorum.Ağ yazıcısını gördüğü halde sürücü bulunamadı hatası veriyor.Ben kendi çapımda araştırdım ama çözüm bulamadım.

Selamlar Mustafa Bey,
Sağ altta saatin yanındaki oku tıkladıktan sonra Yazdırma Görevlerini sağ tıklayıp Yazdırma Görevlerini Yönet Ayarlarını tıklayın. Ardından sağ tarafta Yazıcıları tıklayın ve yeni yazıcı ekle deyip devam edin. Büyük ihtimal o sorun kalmayacaktır. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Mesut Bey cevabınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi aynen yaptım fakat yine sürücü istiyor. Yazıcıya ait sürürcü çıkmıyor.Diğer toshiba sürücülerini denedİm ama çıktı vermiyor.Yazıcının sitesinde de linux driver yok malesef…

Bir keresinde lexmark yazıcı için .inf dosyasını .ppd dosyasını çevirip pardusa kurmuştum. Tarama yapmıyordu ama sorunsuz yazıyordu. toshiba e-studio 2307 yazıcının sürücüsünde 3 .inf dosyası buldum ve onları .ppd dosyasına çevirdim. Pardusta kurarken bu dosyaları deneyiniz lütfen. İnşallah yazar. .ppd dosyalarını Buradan indirebilirsiniz.

Denedim ama olmadı.Çözüm bulamazsan mecburen windowsa döneceğim.

Cups kurlumundan Marka Generic, Model olarak Generic Postscript Printer olarak seçip deneyebilirmisiniz?

Malasef.Aynı sorunu cups kulumundada yaşadım.