Tp Link T2U usb wireless driver yüklemesi

(Hüseyin) #1

Pardus 17.3 XFCE x64 sürümünde Tp Link T2U model usb wireless driver yüklemesi için sitesinden Archer_T2U_V2_Linux dosyasını indirdim. Bu dosya ile veya farklı bir yöntem ile nasıl çalıştırabilirim ? Şuan sadece kablo bağlantısı ile internete bağlanabiliyorum. Ayrıca inxi ve wicd komutları Terminalde “komut yok” hatası vermektedir.

(Cüneyt Ulusoy) #2

Linkleri paylaşabilir misiniz?
inxi ve wicd için kullandığınız kaynak mesaj hangisidir? Dosyaları indirip kurulum gerçekleştirdiniz mi?

(Hüseyin) #3

Driver için Linux olanı seçerek https://www.tp-link.com/us/download/Archer-T2U.html#Driver adresinden indirdim. inxi ve wicd in kaynağının yüklü olmadığını sanıyorum bir kaç kod denedim ve yükleme işleminin olmadığını düşünüyorum.

(Cüneyt Ulusoy) #4

Merhaba,
İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı açtıktan sonra oluşan dizin içerisinde “Installation for linux driver_MTK.pdf” dosyasını takip edebilirsiniz. Belgede belirtildiği üzere Linux (Kernel version 2.6~3.16)'da çalışmaktaymış ve tüm Linuxlarda çalışma garantisi vermiyorlar.
inxi ve wicd için Ağ yöneticisini kaldırdım yanlışlıkla linkinden faydalanabilirsiniz.

(Hüseyin) #5

Teşekkürler bilgi için dediğiniz gibi kernel versiyonundan kaynaklıymış çalışmaması.