Tüm Belediyeler için Pardus Dönüşümü Başlasın

(Yunus) #1

Merhaba,

TBB (Türkiye Belediyeler Birliği) tarafından tüm belediyeler için cms web tabanlı uygulama artık hizmette.
Bulunduğum belediye sistemini Pardus’a dönüştürmek için çalışmalara başlamıştım. Kullandığımız cms programı exe tabanlı olduğundan bize farklı firmaların yolu gözükmüştü. Bu maliyete belediyeyi nasıl razı ederim diye düşünürken;

• http://belbis.gov.tr/ sitesinden tamamen web tabanlı ve belediyelere ücretsiz geçiş hizmetini görünce, 1 taşta 2 kuş vurdum diyerek işleri hızlandırmak adına tam gaz devam ediyorum.

Konu hakkında bilgisi olmayanların, Pardus’a geçiş yapmak isteyipte yapamayan belediyeler için müthiş bir çözüm…

Bu sistem ile çok fazla belediyelerin Belbis’e vede Pardus’a geçmesini umut ediyorum.
Yerli ve Milli çözümler sağlayan tüm kamu ve kuruluşlara teşekkürü borç bilirim.
Saygılar…

(Haluk) #2

Meraba Belbis i kullanıyoruz acaba pardus e geciş yapabilir miyiz

(ALISEYDI OĞUZTÜRK) #3

Bebis dediğiniz İnternette çalışan sistem değil mi?Eokul gibi bir sistem PARDUS’a önce kısmen bir kaç bilgisayar ile geçin sonra diğer bilgisayarları geçirin Mesela SİNOP MEM.tamamen PARDUS kullanıyor.Manavgat MEM.Pardus kullanıyor.
Milli Savunma Bakanlığı
Dışişleri Bakanlığı
Türk Silahlı Kuvvetleri
Emniyet Teşkilatı
Radyo Televizyon Üst Kurumu
ASAL
Ankara Emniyet Müdürlüğü
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü
Bergama Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
İski
Devlet Planlama Teşkilatı
Türkiye’deki müzeler
Enerji Parkı
Petrol iş sendikası
Adıyaman Üniversitesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesi
Batman Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kastamonu Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Bilkent Üniversitesi
Çankaya Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi
Kişisel Web Siteleri
BAZILARI KISMEN KULLANMAKTADIR

(Yunus) #4

Belbis web tabanlı olduğundan problem olmayacaktır…