Tüm HDD'ler Şifrelenmiş Nasıl Kaldırırız ?

Merhabalar size bir sorum olucak kurduğum pardus işletim sistemi çok güzel bunu söylemek isterim fakat bir şey canımı sıktı mesela ben metin kaydedicem bunu kendi harici harddiskime kaydetmek istiyorum fakat şifre olduğu için hata veriyor hatada şu erişim engellendi fakat hdd özelliklere tıkladığımda yazma ve okuma iznimiz var zaten hdd içindeki verileri okuyabiliyoruz ama kaydetme işleminde erişim izni istiyor yani şifre istiyor böyle bir şeyde metin belgesinde istemiyor bunu nasıl kaldırabilirim.
Acaba sadece hdd şifrelerinimi kaldırabilirim,yoksa şifreyi tamamen kaldırıp öylemi erişebilirim?

1 Beğeni

Hatanın ekran görüntüsünü de ekler misiniz?

Ayrıca forumdaki ntfs erişim konuları yardımcı olabilir. http://forum.pardus.org.tr/search?q=ntfs

2 Beğeni

bu söz konusu hata okuldaki bilgisayarlada mevcut başka bilgisayarlarda yazdırma işlemi başarılı oluyor.Size şöyle iza edeyim.Diyelimki d: sürücüsüne giricez şifre istiyor sonra varolan tüm klasörlerde anahtar simgesi var buda her bir klasörün şifreli olduğu anlamına geliyor.Office programlarıyla bir şey yapıp oraya kaydetmek istediğimde erişim izni istiyor.

1 Beğeni