UNetbootin benzeri bir uygulama arıyorum

Merhabalar,
UNetbootin olursa iyi olur veya benzeri bir uygulama yüklemek istiyorum. forumda aradım bulamadım. tecrubeli arkadaşlar bi zahmet yardımcı olursa çok iyi olur.
selamlar.

1 Beğeni

Kalıp dosyası yazıcı program - Yunusemre tarafından #26 linkine bakınız.

2 Beğeni

Merhaba;
Bu yazılım çoklu boot hazırlayabiliyor mu?

Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba;
Ben de Multiboot bir araç arayışındaydım.

Bu araç bir hayli kullanışlı gibi geldi.
Denemeyi düşünüyorum.
Selamlar.

1 Beğeni

merhaba ali bey

UNetBootin ile çoklu hazırlanmıyor malesef.

sizin önerdiğiniz MultiBoot programını nasıl kurabiliriz. Pardusta kulandınız mı?
Pardus 17.1 kullanıcısıyım.

saygılar.

1 Beğeni

Merhaba;
Maalesef kullanma hüznünü yaşadım.
Eğer kalbiniz dayanırsa tecrübelerimi paylaşabilirim. :slight_smile:
(Biraz uğraştırıyor, lakin multiboot oluyor.)
Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba;
Böyle bir boot ekranı oluşuyor. Tabii şu an tek iso eklenmiş vaziyette.

1 Beğeni

ali bey dosyayı masaüstüne çıkartıyorum ancak çift tıklayınca tepki alamıyorum.
bu yazılımı pardus 17ye başka türlü nasıl yükleriz komut vs biliyorsanız yardımcı olurmusunuz?

selamlar.

1 Beğeni

Merhaba;
Kusura kalmayın 1 haftadır yoktum.
Hocam script dosyasında ufak tefek değişiklikler yapmanız gerekiyor.

1. fr_FR leri değiştirip tr_TR yapın.
  2. bir de “sudo apt-get update && sudo apt-get install -q -y zenity” bu paketi script içinden kuramıyor. Başka çözüm muhakkak vardır, ben aynı komutu elle çalıştırıp sonra scripti

sh install-depot-multisystem.sh

şeklinde çalıştırdım. Lakin bayağı kütüphane kuruyor. Böyle de bir pencereyle geliyor.

image

Flash hafızanın önceden mount olması gerekli. Onun için dosya yöneticisinden tıklamanız yeterli.
Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba Ali bey;
Yardımlarınız sonucu, multiSystem’i çalıştırdım, teşekkür ederim.
Mount yapma konusunda şuan sorun yaşamaktayım. USB belleği, program görmüyor. Mount konusunda sizi tam olarak anlamış değilim. sizden ricam, konuyu detaylı anlatabilir misiniz?

saygılarımla.

1 Beğeni

Merhaba;
Flash Hafızayı bilgisayara takıp dosya yöneticisiyle içeriğini gördüğünüzde mount edilmiş olur.

Disk sisteme bağlanınca programın listesine gelmektedir.

Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba @Ali.KOCA Bey,
ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Konuya gelirsek,
usb belleği, Fat32 biçimine aldım.
dediğiniz gibi dosya yöneticisi ile belleğin içini açıyorum ancak hiç bi şekilde belleği, multiSystem’e tanıtamıyorum. epeyce uğraştım ancak sonuç alamadım.

Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba;
Evvela gparted ile (fdisk ile de olur lakin gparted da hata ihtimali az olur.) Bundan evvel aşağıdaki komutla flash hafızanın hangi cihaz olduğunu tesbit edin.

sudo fdisk -l

mesela benimkinde sde idi.

sudo gparted /dev/sde

Gparted ekranında evvela menüdeki aygıt->yeni bölüm oluştur ile ms-dos bölümü oluşturun.
Sonra boş kısmı sağ tıklayıp yeni bölüm oluşturun tipi fat32 olsun.
Sonra çıkın.

İnşaallah diskiniz hazırdır.
Selamlar.

Diski sisteme bağlamadan evvelki görüntü:
Usb-Tak%C4%B1lmadan-Evvel

Diski sisteme bağladıktan sonraki görüntü:
Usb-Tak%C4%B1ld%C4%B1ktan-Sonra

Merhaba Ali Bey,

Evvela ilginize teşekkür ederim. USB belleği, Gparted ile MultiSystem’e gördürmeyi başardım.

virtualbox özelliğide çalışıyor ancak şuan için boot ettiremiyorum. Memtest gibi araçlar çalışıyor.

vmlinuz dosyasını olması gereken dizine manuel yada multisystemce kopyalamayı başaramadım.

Selamlar.

1-MultiBootUSB 9.1.0

https://github.com/mbusb/multibootusb/releases/download/v9.1.0/python3-multibootusb_9.1.0-1_all.deb
Kaynak: multibootusb.org - multibootusb Kaynaklar ve Bilgiler.
Farklı platformlar için setup paketleride mevcut. (Rpm,tar.gz,exe) vs. kolay gelsin.
Ekran görüntüleri

Kurulum:

sudo dpkg -i python3-multibootusb_9.1.0-1_all.deb

2-Etcher 1.3.1

https://github.com/resin-io/etcher/releases/download/v1.3.1/etcher-1.3.1-linux-x86_64.zip
Kaynak: https://etcher.io
Ekran görüntüleri
Linux üzerinde rahat şekilde kullanabileceğiz iso kalıpları yazdırma uygulaması görsellik açısından da oldukça yeterli.

3-WoeUSB

GitHub - slacka/WoeUSB: WoeUSB is a simple tool that enable you to create your own usb stick windows installer from an iso image or a real DVD. It is a fork of Congelli501's WinUSB.
https://pkgs.org/download/woeusb
Ekran görüntüleri
Açıklama: Birden fazla multiboot sistem işlemleri için 1.seçenek en uygunudur diğer uygulamalar multiboot işlemleri için özellik barındırmamakta İşinizi göreceği kanaatindeyim ekran görüntüleri kalabalık olmasın diye görseller url adresi eklendi kolay gelsin. :slight_smile:

Merhaba;
İşler bayağı tamamlanmış. Gördüğünüz üzere usb hafızanın kök dizininin altında bir debian1 dizini var.
İçine bakarsanız boş olduğunu görürsünüz. Tesbit edemediğim bir sebepten dolayı iso yu açıp atamıyor.

Onun için elle yapmalısınız.
İso kalıbını bağlayıp yaptığınızda linkleri atamıyor. Veyahud ben yapamadım.
Ben 7z ile yaptım.

cd /flash/debian1
7z x Pardus-17.1-XFCE-amd64.iso

Fakat başka bir sorun daha sizi bekliyor. İso açılarak atıldığı için canlı pardus veya install çalışıyor, lakin olmadığı için cd olarak bağlayamıyor. Dolayısıyla da kurulamıyor. Bu sorunu henüz çözemedim.

Selamlar.

Merhaba;
Bir ümitle kurulum yaptım. 3 adet iso yazdırdım.
Lakin usb flash ile başlattığımda siyah bir ekranda cursor yanıp sönüyor.
Siz denediniz mi?

Selamlar.

Merhaba,

Verdiğiniz komutlarla iso dosyalarını gereken dizine attım. aynı problem devam ediyor.

Öte yandan MultiBootUSB 9.1.0’ı bende yükledim ancak bende şifre girişinden sonra program açılmıyor.
bunun nedenini anlamadım malesef.

multibootusb-%C3%B6zellikler2

Selamlar.

Merhaba,
Multisystem’i Uç birimde çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı alıyorum, hata sizdede var mı?

/home/wan/.gtkrc-2.0:1: error: unexpected character ':', expected character '='

Selamlar.

Merhaba;
Bugün kötü bir tecrübe sebebi ile bilgisayarı yeniden kurmak durumunda kaldım.
Son olarak MultiBootUSB programını kurmuştum. Yazılım çalışıyor. Ve MultiBoot işlevini yapıyor.
Lakin UEFI BIOS için kurulum yapmış. Eski bios olan bilgisayarda denemiştim. Çalışmamıştı.
UEFI BIOS olan bir bilgisayarda denedim. Açıldı. Ancak kurulum yazılımı çalışmadı.

O sebepten eskisi gibi bir win makina üzerine WinSetup yazılımını kurup multi boot işini onunla halletmek istiyorum.

O yazılım direkt olarak iso ları atıyor.

Selamlar.