Varsayılan Başlat Alt Çubuğunun Kaybolması

(Sedat) #1

Merhaba,

Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Yeni yeni alışmaya başladım Pardus’ta bulunan başlat menüsünü. (Windowslarda bulunan başlat menüsü) olduğu gibi sildim/kaldırdım. Tekrar eski haline nasıl getirebilirim?

(kaan) #2

Ayarlar - Panel seçeneğinden istediğiniz şekilde yeni bir panel ekleyerek yapılandırabilirsiniz. Veya sudo rm -rf /home/kullanıcıadı/.config/xfce4/* komutu ile yapılandırmayı silip sistemi yeniden başlatıp öntanımlı görünüme dönderebilirsiniz.

(Hasan) #3

Merhaba.

Ekranda alt kısımda bulunan görev çubuğuna sağ tıklayıp 'Yeni Öğeler Ekle’ye tıklayın. Ardından listeden ‘Whisker Menü’ tıklayarak eklayabilirsiniz. Ardından menüyü sola taşımak için de görev çubuğuna sağ tıklayarak Panel > Panel Tercihleri > Öğeler’de en sonda olan 'Whisker Menü’yü en yukarı alabilirsiniz.

(Sedat) #4

Cevap için teşekkürler. Söylediğiniz gibi “Whisker Menü” yü ekleyip en başa getirdim lakin açık programları simge durumuna getirdiğimde aşağıdaki çubukta maalesef görünmüyor. Bu konuda fikriniz var mı?

Ayarlar>panel yolunda bulunan ön tanımlı panelleri sildim sanırım. Tekrar alt tarafa panel eklediğimde tamamen boş çubuk geliyor. Söylediğiniz kodu denemeye çalışıyorum. Sonucu buraya yazarım.

(kaan) #5

Panel Öğelerinden Pencere Düğmelerini ekleyin.

(Sedat) #6

Son olarak acaba saat ve ses kısma v.s gibi kısımları bu çubukta en sağ tarafa nasıl sabitleyebilirim?

@kaan Bey Tecrübe kazanana kadar bir çok kez başınızı ağrıtacağım sanırım. Sabrınız için teşekkürler.

(kaan) #7

Pencere düğmelerinden sonra Ayırıcı ekleyin ve Genişlet onay kutucuğunu işaretleyin. Saat, ses düğmelerini bu ayırıcının sağına taşıyın.

(Sedat) #8

@kaan @hasan0

Yardımınız için teşekkürler.