Whatsapp-desktop Kurulumu

(ÖMER BURAK GEDİK) #1

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(Mesut Canatan) #2

Ömer Bey dediğiniz yerden indirip kurdum. Ancak nasıl çaılıştıracağımı bulamadım. Cep telimle nasıl eşleşecek vs? Selametle kalınız.

(Ramazan Mert Özkılıç) #3

Ne yaptıysam olmadı kurulumu detaylı şekilde anlatırmısın hocam indir dediğiniz linkten kodları yazarak denedim ama beceremedim anlaşılan Şimdiden teşekkürler

(Enes Boğaz) #4

Merhabalar,

Kurulumu;
Uçbirim´i açın. Kopyala-yapıştır yapın her kutucuğu ayrı ayrı;

curl -s https://packagecloud.io/install/repositories/Enrico204/Whatsapp-Desktop/script.deb.sh

sudo bash

wget --content-disposition https://packagecloud.io/Enrico204/Whatsapp-Desktop/packages/debian/stretch/whatsapp-desktop_0.5.0-1_amd64.deb/download.deb

dpkg -i whatsapp-desktop_0.5.0-1_amd64.deb

Kurulum tamamlandı!

Başlat menüsü >> İnternet >> WhatsApp Desktop´tan ulaşabilirsiniz.
Cihaz ile eşleşme talimatları programı açtıktan sonra ekrana gelecektir.

Saygıyla

(Muhammed YILMAZ) #5

@obgedik Anlatım için teşekkürler. Fakat konu başlığı yanlış açılmış galiba. Whatsapp Web değil de Whatsapp Desktop olması gerekiyordu.

(ÖMER BURAK GEDİK) #6

Pc nizden önce whatsapp uygulamasını açın, sonra telefonunuzdan ayarlar-whatsappwebb menüsüne gelin kameraya QR kodu okuttuğunuzda eşleşicektir.

(ÖMER BURAK GEDİK) #7

Öncelikle sağ üstten mavi ikon Download tıklayarak indiri, gdebi paket kurucuyla indirilen dosyayı çalıştırın paket kur diyerek programı kurun,
Gdebi yüklü değilse

sudo apt-get install gdebi

dosyayı kurduktan sonra , başlat menüsü internet kısmında olması gerekir uygulama.

(Ramazan Mert Özkılıç) #8

Hocam çok teşekkür ederim dediğiniz komutları kullanınca sorun yaşamadan kurulumu yaptım
Eline koluna sağlık

(Mesut Canatan) #9

Enes Bey selamlar. Sorunsuz kuruldu ama başlat–internet gibi bir şey gelmiyor. Sadece beyaz ekran var. Üst kısımda menülerde de internet vb bir şey yok maalesep. Ekran görüntüsü ektedir. İyi çalışmalar.

(Ramazan Mert Özkılıç) #10

sistemime geany düzenleyicisini kurduktan sonra WhatsApp silindi neden silindiğini anlamadım.

(Enes Boğaz) #11

O dediğim WahtsApp programında değil, XFCE için sol alttaki başlat ekranındadır. Siz sanırım DDE kullanıyorsunuz.
Yani dediğim WhatsApp´la ilgisi yok.
Fakat neden beyaz ekran geliyor, bi fikrim yok.
Programı sudo apt-get remove whatsapp-desktop_0.5.0-1_amd64.deb komutu ile silip tekrardan kurulum yapmayı dener misiniz?
En son komutuda girdikten sonra sudo apt-get install -f komutunu çalıştırın.

Saygıyla :wave:

(Ramazan Mert Özkılıç) #12

Hocam Whatsapp uygulamasının artık linkleri kırık galiba yüklemek istediğimde hata alıyorum