Wifi seçeneği yok

Wifi nasıl açılır veya nasıl kurulur? Şimdiden teşekkür ederim.

Tam olarak ne yapmak istediğinize dair detaylı bilgi verir misiniz?
Hangi marka/model wifi kartınız ya da adaptörünüz mevcut?

sisteminizde aktif ağ bağlantı cihazlarını ip addr komutu ile görebilir;

Örnek; benim wifi bağlantı cihazım şu isimle görüntülendi wlp2s0b1. Aktif değil ise aşağıdaki komut ile aktif hale getirip kullanmaya başlıyorum ya da durdurduysam tekrar aktif hale gitirerek kullanmaya devam ediyorum.

sudo ip link set dev wlp2s0b1 up

sudo /etc/init.d/networking restart komutu ile de ağ servisini yeniden başlatabilirsiniz.

Tam olarak bilmiyorum ama format atarken ag yapılandırılmadı hatası oldu ben de atladım wi fi yok amakalbosuz baglanıyor

wi fi hiç gözükmüyor sadece kablolu baglanabiliyorum

Wicd programını yükleyip sistemi yeniden başlattığınızda nasıl?

sudo apt-get install wicd

ya da

ilkini yaptım kablosuz ağ bulunamadı yazıyor

İkincini yaptım kablolu ag gozukmuyor suan aga baglanamiyorum nasıl düzeltebilirim

wicd ile bağlanabilirsiniz.

Wicd i kurdum ama agı görmüyor

Adımları hatasız gerçekleştirmiş iseniz bir sorun çıkmaması gerekiyordu, sistemden çıkış-giriş yaptığınızda otomatik bağlanması gerekiyordu. Adımları anlatıldığı şekilde gerçekleştirdiniz mi? Hata ile karşılaştınız mı? Daha detaylı bilgi alışverişinde bulunur musunuz?

Su an bende yüklü wicd network manager isimli uygulama yuklendi ama kablosuz aga baglanmiyor kablolu agı da wicd i yuklerken galiba kaldırdım nasıl tekrar geri yükleyebilirim

Kayıt olurken kullandığınız mail adresinize dosyaları gönderdim. Bağlantısı olan bir bilgisayardan indirerek şu anki sisteminize yükleyiniz.

Sagolun çok teskkur ederim sizi de bugün yorduk hakkınızı helal edin

1 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: Sudo komutu sonrası yetki hatası