Windows üzerinde Pardus önyüklenebilir USB oluşturma

Pardus Disk Kalıbı Yazıcı (piw) ile Pardus önyüklenebilir USB oluşturma konusuna BURADAN erişebilirsiniz.

5 Beğeni

Süper, teşekkürler :clap:

2 Beğeni

windows 10 da çalışmayı durdurdu hatası vermekte

Win10 da test edildi hocam, problem yoktu, siz ne yaptınız öncesinde, ne zaman o hatayı alıyorsunuz.

@Yunusemre, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. kurulum sorunsuz yapıyor çalıştırdığımda, sadece çalışmayı durudurdu hatası veriyor.işletim sistemim win 10 pro 64 bit

Hocam bir kurulum dosyası yok, yanlış indirmiş olmayın.

kurulum derken yanlış teleffuz ettim özür exe yi çalıştırınca demek istedim

Teşekkürler hocam:sunglasses:

Dün usb’den yükledim ve birinci işletim sistemi olarak tercih ettim. oğluma da sürekli pardus kullan dedim. bir enteresan durum ise geçenlerde twitter üzerinden tüm kamu kurum ve kuruluşlarında windows yerine pardus kurulmalı dedim. twitter hesabımı 12 saatliğine askıya aldı. sonrasında twitter ile biraz mesajlaştım ve hesabımı açtırdım.

Windows 10 da denedim işlem bittikten sonra usb belleğimin ikiye bölünerek sadece 1mb’a yakın bir kısmının göründüğünü fark ettim. Diğer kalan 14gb lık kısım görünmüyordu. Disk yönetiminden kontrol ettiğimde ise formatı belli olmayan bir şekilde duruyordu. Pardus’ü yüklemek istediğim cihazıma takıp önyükleme olarak ubs’yi seçtiğimde kuruluma başladı. Windows’da usb’sine yazılmamış gibi görünenler panik yapmayın sorunsuz olarak yazıyor.

Flash belleğinizi windowsda rufus programı ile formatlarsanız normal boyutunda gözükecektir.

İlgi ve hızlı cevap için teşekkür ederim. Rufus yerine windows’un diskpart’ı ile sorunu çözdüm. Artık windows ile işim kalmadı :slight_smile: Forever Pardus

1 Beğeni

https://youtu.be/oUFqAe1Bn7s adresinde Windows üzerinden “Pardus Disk Kalıbı Yazıcı” programı vasıtasıyla bootable pardus usb oluşturma işlemini anlatmaya çalıştım.
Faydalı olması dileğiyle.