Windowstaki oyunların wine de çalışması

Merhaba Arkadaşlar windowstaki oyunların wine katmanında çalışılacak oyunlar hangileridir.
Bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler…

Merhaba;
PlayOnLinux yüklerseniz hem liste çıkıyor, hem kendisi yüklüyor. Bir inceleyin belki hoşunuza gidebilir.

Selamlar.

1 Beğeni

playOnLinux ve steam’ı biliyorum.Sadece wine katmanında çalışan oyunlar hangileri isim olarak diyorum kardeşim.

https://www.playonlinux.com/en/supported_apps-1-0.html

Counter Strike kurdum ve çaışıyor şuan pardüs bilgisayarda değilim yarın başına geçecem gerekirse size fotoda atabilirim.

Merhaba;
Göndermeniz iyi olur.
Hatta kurulumla ilgili olarak video çekme imkanınız varsa çok büyük bir hizmet olur.

Selamlar.

Benmi Ali bey video çekip atayım

Merhaba;
Bildiğiniz gibi çoğu insan “benim işimi Linux görür ama şu oyunlar…” şeklinde cümleler kurar. Nihai noktada oyunların hepsi çalışmayacaktır. Ama en azından çalışabilen oyunlarla ilgili elimizde evrak olursa çok güzel olur diye düşünüyorum. Bununla ilgili;

• Yazı
  • Ekran görüntüsü
  • Video
    olabilir. İyi de olur.

Selamlar.

yükledim oynuyorumda
counter

Merhaba;
PlayOnLinux’u yükledim. Oradan uygulama ekle kısmına girip oyunu seçtim. DVD istedi. Elimde dvd’si yoktu. Setup dosyasının olduğu dizini gösterdim. Oradan yükleyemedi.

Siz nasıl yaptınız?

Selamlar.

wine ile setup dosyasını çalıştırınız. wine setup.exe komut ile deneyiniz.

Merhaba;
Kaan hocam dediğinizi de denedim. Exe yi çalıştırdı. Lakin bir sürü bir şeyler kurdu. Yok .net, yok wine ın şu sürümü, yok bu sürümü, yok bilmem mic. ne yazılım derken bir yerden sonra ekranda takılıp kaldı. Sonra wine hatası ile sonlandı.

Selamlar.

oyunu nereden yüklediniz?

Linkini paylaşırsanız deneyebilirim.

Merhaba;
PlayOnLinux ile kurmaya başladık cd istedi verdik…

nereden verdiniz ? yani tüm oyunları resmi yükleme zorunluluğu mu var :slight_smile:

bu oyun kurma işini benim gibi embesil düzeyde olanlara anlatabilecek bir resimli anlatım ne bileyim bir video benzeri bir şey var mı ?

Merhaba;
Neticede lisanslı oyunlar.

Merhaba;
Oyun konusunda bende o seviyedeyim.
Maalesef henüz world tank oyunundan başkasını kuramadık. Onu da bir rus sitesinde bir script vermiş birisi öyle…