Wine Kurulumu Nasıl?

(Ali KOCA) #41

Merhaba;
Hocam daha evvel zkitap çalıştırılmıştı.

Bu konuda da anlatımı var. Forumda bulamıyorum, lakin çalıştığını söyleyen arkadaşları hatırlıyorum.

Selamlar.

(Sinan) #42

Evet bahsettiğiniz bu konuyu da okuyup incelemiştim. Benim isteğim sisteminde wine kurulu olan arkadaşlardan birinin, eklediğim linkteki Z kitabı açmayı deneyip geri bildirimde bulunması. Sorun, yaptığım kurulumdan mı kaynaklanıyor onu merak ediyorum.

(Ali KOCA) #43

Merhaba;
Bu uygulama çalışmıyor. Aynen aldığınız hatayı alıyorum.
Satıcı ile görüşme imkanı var mı?
Acaba istediği bir başka dll vs var mıdır?

(Sinan) #44

Çok Teşekkürler, dediğinizi bi sorayım.

(Cihan Boncuk) #45

siz mükemmel bir detaysınız yaa

(Mehmet Şahin YILDIZ) #46

uçbirim ile wine yükledim fakat wine ile aç komutunu göremediğim için saatlerce uğraşmıştım ama bu basit detayla sorunum ortadan kalktı. Teşekkür ederim.

Yeni başlayanların rahat ulaşması için daha düzenli bir başlıkta konuyu toplarsanız daha faydalı olabilir.

(emre) #47

sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386 'da hata veriyor ilk ikisinde sıkıntı olmadı ama üçüncüyü yazdığımda şöyle diyor
E: /var/lip/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: öz kaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: yönetim (/var/lip/dpkg/) kitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanıyor olmasın.
???
çözüm arıyorum diğer kaynaklardan bulamdım fakat hatayı

(kaan) #48

Arka planda çalışan başka bir paket yöneticisi var gözüküyor. Paket yöneticisini kapatıp yeniden deneyin veya bir müddet bekleyin ve yeniden paketi kurun.

(egitimcijk) #49

ilgili kodu yazdığımda benden şifre istiyor bu şifreye ne yazmamız gerekiyor ? pardus yazdığımda kabul etmiyor

(Enes Boğaz) #50

Bilgisayarınızın açılış şifresini yazmanız yeterli.