Wine yüklü olduğu halde .exe dosyasını açamıyorum

Arkadaşlar selamlar,
Ben Pardus 17.3 DDE kullanıyorum. Paket Yöneticisinden baktığımda wine yüklü gözüküyor ama .exe dosyalarını açamıyorum. Daha doğrusu diğer uygulama ile aç dediğimde wine listede görünmüyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

1 Beğeni

Wine Kurulumu Nasıl? - cuneyt.ulusoy tarafından #2 linkinde olduğu şekilde wine kurulumunu yapınız. Exe nin olduğu dizinde terminal açarak wine program.exe yazarak programı çalıştırabilirsiniz.
Not: program.exe örnek exe program adı olarak verildi. Siz kendi exe programınızın adını yazınız.

2 Beğeni

hoxam bozuk .exe dosyası hatası alıyorum.

Wine kurulumunu yukarıdaki gibi yaptınızmı?
Yazımda wine progra.exe veya wine program olarak deneyiniz.
Daha önce wine ile bu program çalışıyormuydu?
Not: wine tüm exe programlarını çalıştırmayabilir.

Aynı sorun bende de var ama ben birçok exe dosyasını açabiliyorken açmam gereken tek exe dosyasını açamıyorum. Dosya hatası diyor.

bende pardus 17.3 DDE sürümünü kullanıyorum bende de aynı sorun var lütfen yardımcı olur musunuz
konsole komutlarını gönderebilirmisiniz
@cuneyt.ulusoy @kaan

Teşekkürler ve Saygılarımla …

Wine düzgün bir şekilde kurulmuş ise birçok exe programını çalıştırabilir.
Ama bu her exe programını düzgün çalıştıracak demek değildir. Bazı programları çalıştırmaya bilir veya performanslı çalıştırmaya bilir.
Wine kurulumunu konudaki ikinci gönderide link olarak paylaştım oradan bakabilirsiniz.

wine kurulduğu halde görünmüyor…

usr/bin/ yoluna bakınız. Orada wine isminde bir dosya olması gerekiyor.
Ayrıca home dizini içersinde ki kullanıcı dizininizde .wine isminde gizli bir dosya olması gerekiyor.
Veya dosya adı üzerinde sağ tık Birlikte Aç - Varsayılan programı seç seçeneğinde Diğer programları ekle seçeneğinden sol panelden Sistem diski içersindeki /usr/bin/wine dosyasını seçip Seç butonuna basın.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.