Yüklü Programı kaldırma

Arkadaşlar merahba
Ben az önce postgresql uygulamasını yükledim ancak uygulama bağlantı sağlayamadı diye bir hata aldım daha alt versiyonlarını yüklemek istedim purge yatpım fakar hala pardusun başlangıç simgesinin olduğu yerde duruyorlar onları kaldırmak ve simgelerini kaldırmak için ne yapmalıyım sadece simge değil kökten kaldırmak istiyorum

/home/kullanıcıadı/.local/share/applications/bu dizine yetki ile girerek simgeyi silebilirsiniz. Programı tekrar kurmak istediğinizde zaten yüklü şeklinde bir uyarı alıyormusunuz?

Dediğiniz yere girdiğimde simgeler gözükmüyor maalesef uygulamayı tekrar yüklerken öyle bir hata almıyorum defalarca art arda basıyım hata vermiyor ancak bi sürümü çalıştırdığımda server a bağlanmadığını söylüyor

Postgresql için http://evrak.gen.tr/pardus-17-debian-9-uzerine-postgresql-9-6-kurulumu-install-postgresql-9-6-on-debian-9/ linkini inceleyiniz.

1 Beğeni

Verdiğiniz sayfada console dan hareket sağlanabiliyor ancak pgadmin ile postresql kulanımı daha kolay anladığım kadarıyla versiyon ile ilgili bir sıkıntı var versiyonu düşürdüm pgadmin4 yerine pgadmin3 kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yaşamadım ancak eski versiyonların kalıntıları hala orda duruyor kaldıramıyorum yinede sorunum çözüldüğü için konuyu çözüldü olarak etiketliyorum

Teşekkürler

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.