2020 de Pardus masaüstüm

Ben çok tema denedim ama en son yine varsayılan temalara döndüm :slight_smile: Ama şu simgeleri ortaya toplama işini bir yapamadım. Nasıl simgeleri alt panelde ortalıyorsunuz ?

2 Beğeni

Ben cairo-dock kullanıyorum.
Synaptic Paket Yöneticisine cairo yazıp aratın kurulumu yapın.
Cairo-Dock yapılandırmam
Davranış: değiştirmedim
Görünüm:
ana rıhtım : 3D plane
alt rıhtım: slide
kısayollar: değiştirmedim

Eklentiler: Aplicasyon menü, Note-Taking, Cairo-pengueni, Fareyi göster işareli

ayarlarınızın yeniden başlatınca gitmemesi için ayarlardan Oturum ve başlangıç → Genel (çıkışta oturumu kaydet ) işaretle
2. Oturum ve başlangıç → uygulama otomatik başlat → ekle (başlattan cairo-dock yazıp sağ tıklayıp uygulama düzenle diyip açılan pencerede olanları ) oturum ve başlangıçta açtığınız +ekle kısmına isim-isim olan yere – yorum- açıklama olan yere --komut komut olan yere kopyalayıp yapıştırın tamam dedikten sonra yeniden başlatarak kontrol edin. iyi günler

2 Beğeni

Deneyip ekran görüntüsü atacağım buraya saol hocam. :+1:

1 Beğeni

Yeni masaüstü ortamı görünüme önem vermiyorum.

6 Beğeni

Tema Adı: Layan-Light
İmleç Adı: Layan
Simge Paketi Adı: Reversal-blue

8 Beğeni

Tema Nasıl Kurulur?

1.Adım Gnome Look yada Xfce Look’dan istediğimiz GTK3 temasını indiriyoruz.

2.Adım İndirdiğimiz temayı arşivinden çıkartıyoruz.

3.Adım Klasörü (termilale “sudo nautilus” yada "sudo thunaryazarak*) /usr/share/themes/ dizinine taşıyoruz.

Eğer bir şeyi yanlış yapmadıysanız “görünüm” ayarlarını karıştırıp temanızı kullanabilirsiniz.

5 Beğeni

Masaüstüm.
Tema bilgileri aşağıdaki terminalde.

Göz yormayan muhteşem bir tema.

6 Beğeni

Ben simgelerden PARDUS varsayılanı seviyorum.
Temam ise : ChromeOS GTK Teması

5 Beğeni

pardus pink icon tema
arch-black-tangerine gtk-tema
celluloid player
conky manager-gotham-mx-gotham tema

3 Beğeni

@Parduz, gerçekten beğendim. Sade ortamları daha çok seviyorum. Bende program gereksinimlerinden dolayı onyediyi(deb 9) kurdum. Hazır kurmuşken DDE kurayım demiştim.

Sizin ortamınızı da DDE sanmıştım fakat siz yazınca merak ettim açıkçası. Hangi XCFE dockbar kullanıyorsunuz? İleri de kullandığım programın deb10 'u çıkınca XCFE 'ye geçmeyi planlıyorum. Sorun veya hatası mümkünse az olan bir rıhtım arıyorum.

1 Beğeni

tema redmond97 theme builder ile yapıldı.
icon: sweet-yellow outlined - oeiconve candy iconsları karıştırarak yaptım :grinning:
imleç: YDMZ
duvar kaığıdını da gimpte yaptım zaten amatörlüğü belii ediyordur kendini :grinning:

Duvar kağıdını buradan indirebilirsiniz.

Eğer temalar indirmek isterseniz: Redmond lime themes - pling.com
İcon teması için: sweet-oie-cndy icons combained theme - pling.com

3 Beğeni

Adı nedir…
Çok güzel olmuş

Selam dostlar. görüyorum ki pek çok kişi GTK arayüzü ile muazzam görünen Gnome Pardus ekranları artmış. Asıl zor olan XFCE ile GTK havasını yakalayabilmektir diye düşünüyorum. 12 yıllık emektar bilgisayarım ve XFCE masaüstüm ile karşınızdayım:

Bilgiler:
Tema: Toffee Dark Compact
XFWM Başlığı: Toffee Dark
Simgeler: Suru
Terminal: Tilix
Dosya yöneticisi: Thunar
Dock: Plank
Uygulama Menüsü: Ulauncher

Söylemeden geçmeyeyim, bilgisayarım muazzam hızlı. Hem görselliği hem de performansı bana eşzamanlı şekilde yaşattığı için Pardus ekibine teşekkür ediyorum. Yıllardır linux dağıtımlarının hepsini neredeyse denemiş birisi olarak en sonunda Pardus’a tekrar şans vermeye karar kıldım. İyi ki denemişim. Herkese iyi günler.

10 Beğeni

Global menu diye aratirsaniz bulursunuz. Ya da >
sudo apt-get install xfce4-appmenu-plugin

1 Beğeni

Merhaba, ben de biraz mac gorunumlu seviyorum.

• XFWM theme: McOS-XFCE-Edition
  • GTK3 theme: macOS Mojave
  • Icon theme: La Capitaine
  • Plank theme: Mac Theme Round
  • xfce4-appmenu-plugin package
5 Beğeni

Mac OS benzerlerini hayranlıkla inceliyorum genelde. tepedeki global menu eklentisi de olduğunda süper :slight_smile:
eline sağlık iyi günde kullan.
Saygılar.

1 Beğeni

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :slight_smile:
Bilmukabele.

2 Beğeni

Merhaba buda benim masaüstü görünümüm ;

XFWM theme: McOS-XFCE-Edition
Icon theme: Korla
Dock: Plank

5 Beğeni

Deepin’i daha çok sevdiğim için Pardus 17.5 DDE sürümünü yükledim ve çok güzel oldu.

Sadelik benim için her zaman iyidir
Tema: Arc
Arkaplan: Kendi tasarımım

9 Beğeni

Konuyla alakasız olacak ama ekran parlaklığını değiştirebiliyor musunuz? Ben 17.5 DDE ile başladım Pardus a fakat çok fazla optimizasyon sıkıntıları vardı o yüzden 19.2 Gnome a geçtim bu sıkıntıların en başında ekran parlaklığının ayarlanamaması geliyor belki de benim sistemimle ilgili bir sorunda olabilir bilemiyorum danışmak istedim sizede bu arada masaüstü görselleri harika olmuş emeğinize sağlık…