AER: corrected error received id=00e2 Hatası

Merhabalar :slight_smile:
Linuxta yeni Pardusta çok yeniyim. Masaüstünde sağ üst köşede 89 yeni güncelleme yazıyordu. Güncellemeleri yükledikten sonra bilgisayarımda pardus açıldı fakat giriş yaptıktan sonra (Kullanıcı adı, şifre girişinden sonra) masaüstü yüklenmedi. Sadece paneller gözüküyor. Fakat hiçbir şey açılmıyor. Recovery Mode da başlattığımda ise ekranda sürekli “AER: corrected error received id=00e2” hatası alıyorum. Sürekli döndüğünden müdahele de edemiyorum. Az biraz Raspberry Pi tecrübem olduğundan “Ctrl + C” yapıp durdurmaya çalıştımsa da hiç tepki vermedi.

Hataların çekebildiğim kadarıyla ekran görüntüleri:

İnternette bu hata ile ilgili iki farklı sitede benzer çözümler buldum.
1.si: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1521173

/etc/default/grub yoluna gidip belirttiği yere pci=noaer eklememi söylüyor.

2.si: Solved: Error Spam AER...id=00e5/ PCIe Bus Error: severity=Corrected - HP Support Community - 5933687

/etc/default/grub yoluna gidip belirttiği yere pci=nomsi eklememi söylüyor.

2 konuda yardıma ihtiyacım var.
1 - Bunlar doğru çözümler mi?, Hangisi daha doğru?
2 - Bu çözümler doğruysa uygulamak için sürekli dönen bu hatayı nasıl durdurabilirim? :fearful:

Pardusu yüklerken de sıkıntı çıkarmıştı, Teknofestte Havelsan standında bir abiden yardım almıştım.Sanırım başlangıçta daha çok yardımınıza ihtiyaç duyacağım. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Bu işlemleri uygulayıp denediniz mi?
Hangisi daha doğru diye bir şey yok. Sorununuzu hangisi hallediyorsa o çözümdür :slight_smile:
Öncelikle bu yöntemleri deneyiniz.

Bu yöntemleri deneyeceğim ama hata sürekli dönüyor. Nasıl durdururum?

Açılış ekranında Pardus listesinde e harfine basın ve vmlinuz satırının sonuna quiet splash yazan yazının yanına bir boşluk bırakıp yazın ve F10 tuşuna basarak devam edin.

Öncelikle çözüm için teşekkür ederim. Bilgisayar açıldı. “sudo edit /etc/default/grub” komutunu çalıştırdım. Erişim vermedi. chmod ile erişim sıkıntısını çözdüm fakat şimdi de gelen dosya üzerinde değişim yapamıyorum. Acaba nasıl değişim yapabilirim ?

edit yerine nano kullanın.

Teşekkürler :slight_smile:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.