Arduino uno kartına bağlantı hatası

Bende de oldu, Arduino Uno & mBlock sıkıntısı çözüldü teşekkürler.

Şimdiki sorunum ise şu, Bluetooth cihazı ile mblock üzerinden mBot’a bağlanıyorum. Fakat kod blokları mBot’a yükleyemiyorum. Seri bağlantı yapmam gerektiğini söylüyor. Bluetooth üzerinden bağlı olmama rağmen resi bağlantı yap diyor.

merhabalar Fatih bey

bu komutu yazdıktan sonra boyle bir dosya yada dizin bulunmamaktadır dedi . ama yinede açıldı. kafa karıştırdığım için kusura bakmayın sorunum tamamen çözüldü

ilginizden dolayı teşekkür ederim

2 Beğeni

Merhaba @Tamyerli,
Sorunun çözülmesine sevindim.
“ttyACM0” arduino yu bağladığın USB portunun adı.
Arduino IDE de portları görebilirsin. IDE de hangi port seçili ise onu yazın

1 Beğeni

mblock 4.0.4 için çözüm yok sanırım

Hocam yazılımın kendisinde bir problem olabilir. Ben linux tarafında yapılabilecek herşeyi denedim. Linux Mint’e kurdum orada da yükleme hatası veriyor. Sorunun Pardus kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Zaten early preview sürüm ismi. mBlock 5 sürümünde henüz linux desteği yok ve büyük ihtimalle olmayacak. Adobe Air kullanılıyor. 4.0.4 üzerine bence bir düzeltme olmaz çünkü 5 sürümü çıktı.

1 Beğeni

Hocam mBlock deneyimim yok, merakımdan soruyorum Wine ile denediniz mi, şu linkte bahsedilmiş Running mBlock in Linux - mBlock - Makeblock Forum

Wine denedim COM portlarını gösteremedim.

Selamün Aleyküm
COM bağlantıları için belki işinize yarar.
https://forum.winehq.org/viewtopic.php?p=89885

1 Beğeni

mblock 5 sürümü mbot ve arduino desteklemiyor sanırım. 4.0 sürümü verilen yöntemle sorunsuz ama uzantı ekleme menüsü yok. yani 1602 ekran vs modülleri eklenemiyor.
wine ile deneyeyim birde

1 Beğeni

suan için bizimkisi sorunsuz elhamdulillah.

Saygılarım ile

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.