Bağımlılık hatası

sudo apt install xinit

komutunu çalıştırdığımda

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
nvidia-egl-icd : Bağımlılıklar: nvidia-egl-common
nvidia-egl-icd :i386 : Bağımlılıklar: nvidia-egl-common:i386
nvidia-egl-wayland-icd : Bağımlılıklar : nvidia-egl-wayland-common
nvidia-egl-wayland-icd:i386 : Bağımlılıklar: nvidia-egl-wayland-common:i386
nvidia-vulkan-icd : Bağımlılıklar : nvidia-vulkan-common
nvidia-vulkan-icd:i386 : Bağımlılıklar: nvidia-vulkan-common:i386
E: Karşılanmamış bağımlılıklar. ‘apt - - fix-broken install’ komutunu paket seçeneği vermeden deneyin(ya da bir çözüm belirtin).

Çıktısını verdi.

apt - - fix-broken install

Çalıştırdığımda %6 ya kadar çalışıp yine yukarıdaki paketlerle ilgili aşağıdaki çıktıyı verdi.

E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Sonrasında bu çıktı için şu siteden

sudo dpkg --configure -a

komutunu denedim. Paketlerin uyumsuzluğundan bahsetti. Kapatıp aç düzelir yazdı. Sonra yine yukarıdaki paketlerde hata olduğu çıktısını verdi. Kapatıp açtımsada düzelmedi.

En baştaki komutu çalıştırabilirsem en azından bir masaüstüne kavuşmayı hayal ediyorum lakin hep bu paketler karşıma çıkıyo. Acaba bu hatayı nasıl yok edebilirim?
Nvidiayı kaldırmayı deniyorum yine bu paketlerle karşılaşıyorum.

apt purge nvidia*
veya
apt remove nvidia

komutunu kullanıyorum. Acaba başka bir komut var mıdır bunları hatasız kaldıracak? linuxta yeni olduğum içinde çokta bilmiyorum.

1 Beğeni

Farklı bir depo adresi kullanıyorsanız, o depo adresini silip sudo apt update ve sudo apt -f install komutlarını çalıştırmayı deneyiniz. Eğer yine olmaz ise paket bağımlılıkları tamamen bozulmuş demektir. Yeni bir temiz kurulum yapmanız daha kolay olacaktır.

2 Beğeni

Farklı bir deponadresi kullanmıyorum. Sanırım paket bağımlılıklar tamamen bozulmuş. En iyi temiz bir kurulum olacak. Teşekkürler.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.