Bilgisayarımı açamıyorum

Yaklaşık 5-6 ay önce eski bir laptopu kuzenimden aldım sorunsuz bir şekilde kullanıyordum fakat pardusGNU/LİNUX Kurumsal 5 samsung tty1 yazısı çıktı ve login istiyor hiçbir şekilde hiçbir bilgim yok yardımcı olabilicek misiniz? Bunun bir çözümü var mı?

1 Beğeni

kullanıcı adı ve parola kısmını özelleştirip;

komut satırına komutları girmemi söylemiş fakat komut satırını nasıl açıcağımı bilmiyorum. Pardus yazdım login ve password yerine fakat login incorrect yazdı ve tekrar istedi.

kullanıcı adınız ve parolayı biliyor musunuz?

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

hayır maalesef bilgisayarımı kuzenimden almıştım kullanıyordum uzun süredir hiç şifre
istememişti 5-6 aydır, kuzenim de hatırlamadığını söyledi çok eskiden kullandığı için.

Yardımcı olabilecek misiniz yoksa bir çözümü yok mu forumda kendim araştırdım ama beceremedim pek.

Parola konusunda güvenlik sebebiyle direkt yardımım olmayacak.
Forumda “root parolasını hatırlamıyorum” şeklinde arama yapabilirsiniz, farklı tavsiyeler mevcut.

Beniz tavsiyem Pardus indirip çalışsan / canlı sistem ile açarak varsa dosyalarınızın yedeklerini aldıktan sonra tekrar kurulumdur.

1 Beğeni

tekrar kurulumu nasıl yapabilirim içinde dosyalarım yoktu sadece film izlemek için kullanıyordum.

ve araştırdığım konu başlıklarındaki komutları deneyebilirsem açmayı başarabilirim belki fakat komutları nasıl giriceğimi bilmiyorum ona yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Burada videolu bir şekilde anlatım var. Bunu iyice takip ederek yapabilirsiniz.