Çift Ekran Sorunu

Çift ekran kullanırken monitörü her kapama açmada ekran, Sağa Doğru Genişlet kullandığım ve yapılandırmayı kaydet dediğim hâlde yine Yansıyan Ekrana dönüyor. Bu sorunu Pardus 21’de yaşamıyordum. 23 sürümünde bu sorunu yaşıyorum.

İkincil monitörümü HDMI üzerinden kullanıyorum.

Çift ekran için önceden Cüneyt bey tarafından bir çözüm önerisi yapılmış. Pardus 23’te çalışıyor mu deneyin:

Poliklinik 3 Ekran Çözünürlük Ayarı - Pardus Yardım Masası Bilgi Bankası - Pardus Belgeler denermisiniz.

Benim sorunum ikincil ekranı sisteme tanıtmak değil. Anladığım kadarıyla bu kodlar ikincil ekranın kullanılmasını sağlayabilmek için gerekiyor. Benim sorunum ikincil ekranı her seferinde yansıyan ekran olarak görmesi. Ben uzatılan ekran olarak, hatta üst üste getirerek ayarlıyorum. Ardından yapılandırmayı kaydet diyorum, monitörü kapatıp açsam dahi yansıyan ekrana dönüyor. Hatta az önce fark ettim; bilgisayarı bir süre ellemedim. Bir miktar süre sonra kendiliğinden yine yansıyan ekrana dönmüş.

Yansıyan Ekran: Her iki ekranda da aynı görüntü.
Uzatılmış Ekran: Birbirinin devamı gibi görüntü veren ekranlar.

Bir de Pardus Destek Merkezi’ne yazın:

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.