DDE den XFCE YE GERİ DÖNÜŞ

DDE masaütünden XFCE ye nasıl dönebilirim.

2 Beğeni

XFCE üzerine DDE mi kurmuştunuz?

2 Beğeni

login ekranında başka bir tty a düşün
Ctrl + Alt + F2
Çıkan siyah terminal ekranında kullanıcnızla login olun. Ardından şu komutları sırayla çalıştırın.

sudo apt purge pardus-dde-desktop dde -y && sudo apt autoremove -y

sudo apt install pardus-xfce-desktop

Kolay Gelsin.

3 Beğeni

bu komutları çalıştırınca aşağıdaki gibi hata veriyor
ahmet@pardus:~$ sudo apt purge pardus-dde-desktop -y&& sudo apt autoremove -y
[sudo] password for ahmet:
E: ‘“deb-src’ türü bilinmiyor. (Satır: 8, Kaynak Listesi: /etc/apt/sources.list)
E: Kaynak listesi okunamadı.
E: ‘“deb-src’ türü bilinmiyor. (Satır: 8, Kaynak Listesi: /etc/apt/sources.list)
ahmet@pardus:~$ sudo apt purge pardus-dde-desktop dde -y && sudo apt autoremove -yE: ‘“deb-src’ türü bilinmiyor. (Satır: 8, Kaynak Listesi: /etc/apt/sources.list)
ahmet@pardus:~$ sudo apt install pardus-xfce-desktop
ahmet@pardus:~$

2 Beğeni
cat /etc/apt/sources.list

repository bilgilerini paylaşır mısınız, format ile ilgili bir sorun var gibi görünüyor…

2 Beğeni

17.1 sürümü xfce yükledim.sorunsuz çalışıyor.

2 Beğeni

ben xfce üzerine dde yüklemiştim terkar dönüş için ne yapmalıyım ?

2 Beğeni

Login ekranına dönüp bir tty açın (Ctrl + Alt + F2);

sudo apt update
sudo apt purge pardus-dde-desktop -y && sudo apt autoremove -y
sudo apt install pardus-xfce-desktop -y
2 Beğeni

olmuyor yine dde arayüzü ile açılıyor

2 Beğeni

Bende xfce ve dde kurulu. Xfce parolo girdigimiz ekrandan girebiliyoruz. Ama parolo girdiğimiz ekrandan girdiğimizde. Klavyeden yapılan ses açma kapama gibi şeyler hala dde arayüzü gibi oluyor ve işlem yapmıyor tamamen dde yi nasıl kaldırırım ?

2 Beğeni

Aslında olur, dde masaüstü ortamı kalkar, tüm dde yan uygulamalarını kaldırmak istiyorsanız;

sudo apt purge -y dde dde-calendar dde-control-center dde-daemon dde-desktop dde-dock dde-file-manager dde-launcher dde-polkit-agent dde-session-ui deepin-deb-installer deepin-desktop-base deepin-gtk-theme deepin-icon-theme deepin-image-viewer deepin-menu deepin-metacity deepin-music deepin-notifications deepin-screenshot deepin-system-monitor deepin-terminal deepin-wm deepin-wm-switcher gnome-themes-standard gksu gtk2-engines-pixbuf gtk2-engines-murrine lightdm lastore-daemon startdde

Ya da;

sudo apt purge -y dde* deepin* gnome-themes-standard gksu gtk2-engines-pixbuf gtk2-engines-murrine lightdm lastore-daemon startdde

sudo apt autoremove -y

Sisteme giriş yapmadan tty a düşerek yapmayı unutmayın.

4 Beğeni

kaldırdım teşekkür ederim dde’ wifi de kopma oluyor xfce de böyle bir sorun yok

2 Beğeni

Xfce’nin daha stabil hızlı verimli ve kullanışlı olduğunu biz kullanıcılar da Pardus ekibide sürekli dile getiriyoruz. Basit problemler gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Görsel takıntınız yoksa Xfce kullanmaktan vazgeçmeyin. Yok görsel takıntınız varsa da DDE’den vazgeçmeyin uğraşın çözüm için. Mutlaka çözülecektir. Herkese kolay gelsin.

2 Beğeni

Sorduğum sorular bilgi eksikliğimden dolayı saçma gelebilir, kusura bakmayın.
1-) Login ekranındayken tty’a ya düşmek ne demek?
2-) Xfce’nin üzerinden Synaptic ile DDE kurulumu yaparsak anladığım kadarıyla grafiksel arayüz üzerinden tema seçer gibi DDE ile Xfce arasında geçiş yapamıyoruz değil mi

1 Beğeni

1-) Sisteme giriş ekranında (Kullanıcı adını seçip şifreyi girdiğiniz ilk ekran) komut girebileceğiniz konsol ekranı açmak demek.
2-) Bu kısaltmaların sonunda yer alan ‘E’ Environment (Ortam) demek. Yani XFCE ve DDE bir uygulamalar bütünü olan ortamlar. Sisteme giriş ekranında hangi ortama gireceğinizi grafiksel olarak seçebilirsiniz.

3 Beğeni

2 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: XFCE kurulu bilgisayarı DDE’ye geçirmek

Merhaba. dediğiniz işlemleri yapıp dde den xfce geçtim fakat bu seferde komple silinmiş :cowboy_hat_face: https://drive.google.com/file/d/1OOzLHV1sZbrtNUl5HJf4q_z8c0YhWPZ5/view?usp=drivesdk giriş ekranında kalıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

1 Beğeni

Aradaki boşluklara dikkat ederek tekrar deneyiniz.

1 Beğeni

En az 5 kez kaldırıp yeniden yükledim , son çıktı da ‘xfce en yeni sürümde’ diyor

1 Beğeni

Xfce sürümü kurulu olan sistemime dde masaüstünü ekledim performanstan dolayı yeniden xfce ye dönüş yapmak için dde yi ve yan uygulamalarını tamamen kaldırdım fakat sistem açılırken https://drive.google.com/file/d/1IfJNJQAeaMjWalBrTcsWI2Tmr_GV42-w/view?usp=drivesdk bu ekranda kalıyor.Defalarca xfce masaüstünü yükleyip kaldırdım fakat sonuç alamadım.

1 Beğeni