Diski Bölümleyemiyorum

Sabit diskimi bölümlere ayırmak istiyorum. Ancak GParted üzerinden yapmaya çalıştığımda olmuyor.

Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-09-12_16-33-57

Diskiniz sisteme bağlı ise Gparted programında üzerinde farenizin sağ tuşuna basarak ayırıp tekrar deneyiniz.

Bölüm Pardus’un yüklü olduğu bölüm, hata alınması normal. Pardus yükleme belleğinizden Pardus Çalışan ile açarak deneyiniz.

diski canlı gparted üzerinden bölümledim her şey güzel ama diskin bu yeni bölümüne dosya kopyamak için her defasında yönetici olarak açmam hgerekiyor.

Teşekkür ederim. Dediğinizi yapmaya çalıştım fakat yeniden başlattığımda pardus açılmadı. Resimdeki hatayı alıyorum.

Herhangi bir tuşa bastığınızda nasıl bir ekran geliyor. fstab dosyasına yanlış veri girişi yapılmış olabilir. linkte belirtildiği gibi mont - a komutu hata vermediyse başka bir işlem yaptıysanız bildirir misiniz?

1 Beğeni

Tuşların geneli tepki vermiyor. Entera, esc ye basınca pardusun koştuğu ekran geliyor sonra yine bu siyah ekran geliyor. Şimdi pardus çalışanla açtım. Yeni bölümlediğim alana hiç girilmiyordu. Diskler uygulamasıyla onu biçimlendirip bağladım. Çalışan pardusta doğrudan açılıyor. Kişisel dosyalarımı oraya yedekledim. Pardusu tekrar kurmayı düşünüyorum. Bu arada acemi olduğum için dediklerinizi yaparken yanlışlık yapmış alabilirim ama hatırlamıyorum.! Recovery modu sonucu:

Linkteki Kemal Oktay Bey’in önerisini yapınız.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.