Dkpg sorunu configure -a takılı kalıyor

sudo dpkg --configure -a yapınca
Ayarlanıyor: pepperflashplugin-nonfree (1.8.4) …
diyip kalıyor başka bişe olmuyor. yardımcı olur musunuz

Bu sorun bende de var düzeltemedim. çözüm yolu bulan varmı?

sudo apt-get -y purge pepperf*

sudo dpkg --configure -a

bu iki komutu ard arda bir deneyin

1 Beğeni

çözüm olarak pepperflashplugin-nonfree tüm dosyalarını silmek zorunda kaldık ancak sorun öyle düzeldi.

Merhaba, dosyaları nereden sildiniz? konumunu paylaşabilir misiniz? teşekkürler. Semih

sudo apt purge pepperflashplugin-nonfree
Komutu ile o paketi ve tüm yapılandırma dosyalarını kaldırabilirsiniz.
O paketin yapılandırmasında bir sıkıntı var sanırım o paketi kurmayın.
Yapılandırma aşamasında takılıyor.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu komut ile kaldırmayı denedim fakat bu sefer de başka bir uyarı veriyor:
E: /var/lib/dpkg/lock-frontend kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), is another process using it?

Ayni anda magaza guncelleme ya da terminal apt komutlari calismaz. Yalnizca biri

pepperflashplugin-nonfree kaldırdım. bu kezde videolar izlenmiyor.

aynı sorun bizde de var fakat tek çözüm olarak bunu yapabildik Firefox ESR de sorun olmuyor fakat chrome opera gibi tarayıcılarda video sorunu yaşatıyor malesef.

nasil çözüleceği hakkında pardus geliştirici ekibinden destek verecek kimse yok mu?

Bilgisayarı baştan başlatın, interneti kapatın ve uçbirime sudo dpkg --configure -a yazın hepsi bu kadar.

sudo dpkg --configure -a mesele burada bir işlem yapmaması ve opera da video da izleyemiyoruz.

Demin bende de oldu, meğerse dosyayı yüklemişim önceden. Başlata yaz belki sen de yüklemişsindir.

Hocam takılı kaldığında bir defa ctrl-c yapıp sonra da
sudo apt purge pepperflashplugin-nonfree
komutunu çalıştırmayı deneyin.

Pepperflashplugin-nonfree kaldırdım demişsin. Yükle düzelir. Pardus mağazadan bir şey yükleniyor mu? Yüklenmiyorsa önce daha önce dediklerimi yap. Ardından flash eklentisini yükle düzelecektir.

Bende aynı sorunla karşılaşınca Pisi Linux kurdum ama beğenmedim tekrar Pardus 19,4 EFCE yi Windows 10’un yerine kurdum.Aslında Linux’ta proğram nasıl kurulur nasıl kaldırılır bilmiyorum.Windows’a Driver Booster’ı kurduğum zaman bütün eksik driverları kuruyor.Belki Linux daha kolaydır ama bakalım öğrenebilecekmiyim.Bu forum çok güzel.Bilgi paylaştıkça güzeldir.Herkese Selamlar.

Tekrar kurulmuyor ki kaliyor öyle… pardusu sıfırdan tekrar kuracağım… bozuldu sanırım;)

sudo apt install pepperflashplugin-nonfree ile yeniden kurduğumda da yarıda kalıyor.

Hocam onu kurmamalısınız sanırım.
Çünkü kurulum esnasında çalışan betiklerden bir tanesi hatalı olduğu için yarıda kalıyor.
sudo dpkg --configure -a
komutu da ayarlanmamış paketleri ayarlamaya çalışır bu esnada da paketlere ait ayar betikleri varsa çalıştırır. Galiba pepperflashplugin-nonfree paketinin ayar betiği hatalı yazılmış o yüzden ne çalışmayı bırakıyor ne de işini bitiriyor.