Dokunmatik ekran

kaan bey kurulum tamamlandı
fakat inf dosyası yok dll ve exe dosyaları var

Dizin içersinde inf olarak aratın. Eğer yoksa zaten yapacak bir şey kalmıyor.

1 Beğeni

AUO dokunmatik ekran sürücüsü/eGalax5960Suite.exe
AUO dokunmatik ekran sürücüsü/eGalaxUpdate.exe
AUO dokunmatik ekran sürücüsü/HIDdAPI.dll
AUO dokunmatik ekran sürücüsü/PCAP7910_LD1018v13_0001_AUO_14p1_THQA.791p
AUO dokunmatik ekran sürücüsü/sp63116.exe

bunlar var kaan bey hp sitesinden indirdiğim windows için AUO dokunmatik ekran sürücüsü

Wine kurulumu yapılarak exe’ler çalıştırılıp denenebilir.

1 Beğeni

wine nasıl nereden kurabilirim?

2 Beğeni

kurulum uzun sürdü ama tamamlandı kaan bey
fakat exe lere tıklıyorum çalışmıyor

Exe lerin bulunduğu dizin içinde terminal açarak wine ........exe şeklinde çalıştırın.

1 Beğeni

cant find the touch controller ve check modename fail dedi

Yapılacak tek şey kaldı netten diğer linux çözümleri varmı aramak.

selamün aleyküm kaan bey bu mesaj dokunmatik ekran özelliği kullanılarak yazılmıştır.

müjde…yeniden başlatınca çalıştı.
yeniden başlatmadan önce hata veriyordu çözülmüş

teşekkürler…

dokunmatik klavye programı var mı parduste etkinleştirebilirmiyim? klavye gerekiyor ekranda çıkan dokunmatik.

Aleyküm Selam Hocam
sudo apt install onboard komutu ile yükleyebilirsiniz.

1 Beğeni

teşekkürler oktay bey yalnız benim dokunmatik çalışmıyor şu an 2 saat önce çalışıyordu bilgisayarı kapatıp gittim tekrar açtığımda çalışmadığını gördüm wine komutuyla tekrar exe leri çalıştırmaya .alıştım önceki gibi cannot find controller falan diyor iptal oldu yani

1 Beğeni

çok iyi olur.tabletlerde de pardus kullanımını yaygınlaştırır dokunmatik uyumu inşallah.

kaan bey benim dokunmatik özelliği gitti ya çalışmıyor şu an. paket önbelleği silindi diye uyarı çıktı. exe leri tekrar çalıştırdım wine ile ama sonuç yok üzücü oldu çalışmıştı aslında anlayamadım.

Yaptığınız en son işlemler nelerdir? Bilgisayarı yeniden başlatıp yukarıdaki yaptığımız işlemleri yeniden yaparak deneyiniz.

1 Beğeni

hp sitesiinden tekrar indirip deneyince oldu mevcut yüklü olan nedense cevap vermedi neyse halloldu teşkkürler ama yeniden başlatarak değil de kapatıp açarak oldu bilginize.

birşey daha sormak istiyorum bilgisayarın ekran görüntsünü tv ye yansıtabilirmiyim parduste? kablolu yada kablosuz

En basit yolu hdmi kablosu takarak yansıtabilirsiniz.

yine gitti dokunmatik çalışmıyor anlamadım neden gidiyor durup dururken kernel 5 indirsem işe yarar mı kaan bey

Denemeden net bir şey söyleyemeyiz.