Dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle 'sudo dpkg --configure -a' komutunu çalıştırın

Opera uyuglamasını web sitesinde .deb uantılı olarak indirdim ve kurmaya basladım ama daha kurulum yuzde 77 civarında iken ben uygulamayı kullanmaya basladım vs ve kurulum ekranı tamamlanadan da pc yi kapattım … simdi operayı kaldırmak istiyorum ama ne

sudo apt remove opera komutu ise yarıyor ne de pardus magazadan kaldırabiliyorum

sudo dpkg --configure -a komutunu yazınca da su ekranda kalıyorum belki birsaat geçti ama ilerlemiyor ayrıca forumda daha önceden acılmıs 4 baslık buldum onları da ınceledim ama bir çözüme ulasamadım . Yardımcı olur musunuz ?

xfce2

1 Beğeni

Selamunaleyküm
indirdiğiniz deb paketini tekrar açıp kaldıra bastığınızda da kaldırmıyor mu
bir de synaptic paket yöneticisinde bozuk paket var mı ? ve oradanda kaldımayı deneyin
resim

1 Beğeni

Selamün Aleyküm

Şu komutları sırası ile deneyebilir misiniz?

sudo dpkg --purge pepperflashplugin-nonfree
sudo dpkg --purge opera
sudo dpkg --configure -a
sudo apt update
sudo apt install -f
3 Beğeni

opera kurulumu sonrası sorun yaşarsanız burada ki komutları deneyebilirsiniz.

ayrıca operayı ve flash ı kurmak istiyorsanız interneti kapatıp öyle kurarsanız sorunsuz kuruyor.

1 Beğeni

Cok teşekkür ederim hocam .

Allah razı olsun hocam işe yaradı.

hocam synaptic paket yöneticisini açamıyormki su hata geliyor

E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle ‘dpkg --configure -a’ komutunu çalıştırın.
E: _cache->open() failed, please report.

uygulamayı tekrar yüklemye veya kaldırmaya calıstıgımda ise su hata geliyor

E: dpkg kesintiye uğradı, sorunu düzeltmek için elle ‘dpkg --configure -a’ komutunu çalıştırın.

??

ben de aynı sorun oluştu kendi sitesindende .deb paketini indirsem pardus mağazadanda indirsem hep aynı hatayı alıyorum pepperflashplugin-nonfree paketini kuramadığı için orda takılıyor ve bu hatayı verdiğinden synaptic paket yöneticisi de çalışmıyor paket kilit hatası diye uyarı veriyor forumlarda araştırdığım bütün çözümleri denedim olmadı ve kendim bir çözüm buldum
çözüm:
pardusu yeniden kurdum
operayı kurmadan önce pepperflashplugin-nonfree paketini synaptic paket yöneticisinde bulup kurdum daha sonra operayı sitesinden indirip kurduğum da hiç takılmadan 5 sn yede kurulup tamamlandı dedi
şu anda opera kullanıyorum
pardusu tekrar kurmamın nedeni operayı hiç bir şekilde silememem ve synaptic paket yöneticisinin açılmamasıdır
pardus u yeniden kurmadan başka çözüm bulan varsa lütfen yazabilir.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.