E-İmza için uğraşmaya son yeni versiyon çalışması ( e-imza-kur V1 ) 2019

Sayın Oğuzhan Duyar
Linux kullanıcısı bir avukat olarak teşekkür ediyorum. E imza taraycısı açıldı,Uyap sistemine giriş yapmadı. Ancak e devlet üzerinden UYAP sistemine giriş yaptım. Selamlar

1 Beğeni

Birilerinin işine yaradıysa ne mutlu bana

Değerli Pardus ailesi adına E-İmzanın başarılı bir şekilde çalışmaya koyulmasına çok sevindim özellikle Devlet kurumlarındaki güvenlik portföyüne de büyük katkıda bulunacağını düşünüyorum Askeri alanda özellikle çok iyi olacaktır örn TÜBİTAK tarafında geliştirilen E-İmza aygıtları var bunlar Windows ile değilde Pardus ile kullanılır. Bence Kurumsal sürümlerde bu tip güvenlik uygulamalarının geliştirilip kurumsal hesaplarla etkileşimli olarak kuruluma açılmalarına önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

1 Beğeni

Bilgisayardan hiç anlamayan sadece ileri ileri komutlarını kullanabilen son kullanıcalar için pardus kullanılabilir olmalı ancak o zaman yaygınlaşması kolaylaşacaktır. E-imzanın kurulumunu daha da basitleştirmek için mağazaya eklenmeli.

1 Beğeni

Mağaza için daha kolay bir paket hazırlanabilir ama yetki bende değil ben olsam yaparım ama diğerleri uğraşılacak olarak görmezler.

Bence zamanla mağazaya yerleşecektir. Hatta kurumsal bir sürüm çıkarılarak gerekli tüm yazılımların içine dahil edilmeside mümkün olabilir.

1 Beğeni

Merhaba

Ben aşağıdaki hatayı alıyorum

Downloading Oracle Java 8…
–2019-10-07 10:45:15-- Unauthorized Request
192.0.0.56:3142 bağlanılıyor…bağlantı kuruldu.
Proxy isteği gönderildi, yanıt bekleniyor… 501 Redirected to invalid target
2019-10-07 10:45:25 HATA 501: Redirected to invalid target.

download failed
Oracle JDK 8 is NOT installed.

JDK java sürümünü kendiniz de indirip kurabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.