EBA Canlı Ders Uygulaması

Deneyemedim, vefat haberi sonrası memlekete gitmek zorunda kaldım ve 21 tarihli dersimi yapamadım. Yakın zamanda denersem buraya hemen yazacagim

Bence şu an çözüm yolu olarak android emülatör yükleyip EBA’yı kurmak görünüyor. Şu linkte andoid apk’ların linuxte nasıl çalıştığı yazılmış(denemedim) bu da videosu, Yalnız problem şu: Tarayıcıdan EBA’yı açınca EBA’daki canlı dersi başlattığımız zaman çağırma fonksiyonu exe dosyası arıyorsa bu yöntem işe yaramayabilir, tam bilmiyorum, denemek lazım.

Merhaba, ben de Lİnux kullanıyorum işletim sistemi olarak. Şöyle bir durum var, uzaktan eğitim uygulaması gönüllülük esasına dayalı aslında ancak idarecilerin öğretmenlerin fikirlerini sormadan ders programı atadıklarını görüyorum. Evimde sabit internetim yok, telefonda da eba nın verdiği internetle anca ebaya girip öğrencilere çalışmalar gönderebiliyorum, uzaktan eğitim uygulaması bilgisayarımda çalışmayacak ancak android telefondan gir de diyebilirler, şunu unutmamak gerekirki telefon sağlayıcıların verdiği 6 gb hiçbir şekilde bir işe yaramıyor, bir telekonferans programında 1 kişi için yaklaşık 1gb veri gidiyor iletişim de, bir arkadaşımın bir derste 15 gb gitti. Sabit bir internetiniz yok ise asla canlı ders yapmayın derim. Ayrıca telefondan kullanmak da çok zorolacaktır, verimli olmayacaktır. Bu konuda sadece isteyen öğretmenlere ve evde teknik donanımı yeterli olan öğretmenlere göre ders programı yapılmalı,zaten illere gönderilen yazılar da bu şekilde. Siz de benim gibi linuz kullanıcısı olduğunuz için bunu idarecinize söyleyin, heralde hocam windows yükle demeyecektir, bu arabanın markasını değiştir demek gibi bir şey. Kolay gelsin, dert etmeyin, eba üzerinde ödev,ders göndermek çok daha verimli. Kolay gelsin.

2 Beğeni

EBA’ya ben de yazdım destekten, inşallah bir çözüm üretilir.

2 Beğeni

Mobilden Android üzerinden EBA uygulaması ile bağlandık, sorun yok. Ses gelip gidiyor, her şey yolunda.

1 Beğeni

Evet, Pardus üzerinden EBA canlı ders uygulamasıyla ders yapan oldu mu? Ben Zoom’un Linux versiyonunu kurdum bilgisayara. Ama Eba Canlı Derste çalışır mı bilmiyorum. Deneyip çalıştıramadıysanız Virtual Box deneyelim.

2 Beğeni

ASDŞİFL

2 Beğeni

Windowsta ne kadar düzgün çalışıyor oda tartışılır. EBA sistemi Zoom keyi atayıp süre tamamlanınca uygulama kapatacak sunucu gücüne bile sahip değil. Linuxta çalışma konusunda zaten bir gelişme olacağını sanmıyorum. Konu kapatmak varsa kapatılabilir.

3 Beğeni

Ders anlatımları bir ay daha uzatıldı ben iki kez mail attım
Tamam zor bir süreçten geçiyoruz fakat yerli ve milli olanın önemini anladığımız günlerden geçiyoruz
Mail adresine mail atarak Pardus kullananlarin EBA canlı derse giremediklerini bildirebiliriz.
Mail adresi
yazilimdestek@eba.gov.tr

2 Beğeni