Grub'u nasıl sileceğim.

Merhaba, aylar önce ubuntu’ya şans vermek istedim ve bilgisayarıma ubuntu kurdum. 1 hafta sonra pek beğenmedim ve windows 10’a uzun uğraşlar sonucu geri dönebildim. Windows’a oldukça yanlış şekilde döndüğümü yeni farkettim çünkü ubuntuyu silmeme, hatta yepyeni bir ssd almama rağmen bu grub hatası benim peşimi bırakmadı. Bilgisayar her açılışta gnu grub hatası veriyor “exit” yazaraksa masaüstüne geri dönebiliyorum, fakat bu durumdan inanın aşırı sıkıldım ve aşırı sinirimi bozuyor. Denenebilecek tüm yolları denedim. list vol’de sadece kendi harddiskimden başka birşey yok, hatta diskpartla ilgili yapabileceğim hiçbirşey yok desem yalan olmaz. Yardım ederseniz iyi olur.

https://belge.pardus.org.tr/display/PYMBB/Windows+-+Pardus+17+Dual+Boot

3.adımı uygulayınız.

2 Beğeni

canlı linux kurulum usbsi ile bilgisayarı açın.
Diskler uygulamasını (gnome-disk-utility) açıp efi bölümü altındaki dişli çarka tıklayıp bağlama seçeneklerini düzenleyi açın.
Kullanıcı arayüzünde göster kutucuğunu işaretlerseniz efi bölümü masaüstünde veya dosya yöneticisinde görünür olur.
Efi bölümünde ubuntu klasörünü sağ tıklayıp silerseniz grub çıkmaz.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.