Güncelleme sonrası wifi algılamadı

Merhabalar,

Maalesef Pardus işletim sisteminde bir sorun ile karşılaştım.

Daha önce Pardus 19.4-1 Backports XFCE sürümünü kullanmaktaydım.Dün yayınlanan yeni sürümü sürümü kurdum. Ardından sistemimi yeniden başlattım. Ve Pardus işletim sistemim güncellendi. Fakat yeni güncelleme sonrası bilgisiyarım malesef wifi kartını algılamadı. Bende bu sebepten dolayı interneti kablolu bir şekilde kullanmaktayım. Açıkçası benim açımdan interneti kablolu kullanmanın bazı zorlukları bulunmakta. Bu sebepten ötürü en kısa sürede sorunumu düzeltmemde bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Selamün Aleyküm

Değeri vaktinizi aldığım için özür dilerim. Teşekkürler oldu.

1 Beğeni

Estağfirullah :blush:
Maksat sorun çözülsün. Gerisi mühim değil.

Nasıl çözüldü peki?

1 Beğeni

komik gelebilir.

Şimdiye kadar işletim sistemimi her açtığımda wifi ağına otomatik bağlanmaktaydı.
Fakat güncelleme sonrası bu olay gerçekleşmedi. Kendimce biraz kurcaladım.
Sistemi yeniden başlattım. Fakat sorun hala devam etmekteydi. Daha sonra sorunumu Pardus Telegram gurubun da paylaştım. Sağ olsunlar bana yardımcı olmaya çalıştılar. Sorunumun ekran görüntüsü attım.
meğer wifi açık değilmiş.Bunu çok şaşırdım. Ardından wifi ikonuna tıklayıp wifi yi açtım.
ardından wifi ağına bağlandım.

1 gündür uğraştığım sorunu bu kadar basitmiş.
(Gülmek serbesttir.)

Aslında insanın acziyetine en büyük örneklerden biridir. Benzeri durumu şahsen çoooook yaşadım. :blush:
Sorun çok temel yada basit olmasına rağmen zorlayabiliyor.
Gülmek değil de tefekkür etmek daha iyi olur kanaatindeyim :blush:

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.