İnternet bağlantı sorunu

İnternete kablosuz ağ üzerinden bağlanamıyordum.
Bunun üzerine aşağıdaki işlemleri sırayla yaptım.
Paket yöneticisinsen “inxi” ve"wicd" kelimelerini aradım ve paketleri kurdum. Sonra bilgisayarı restart yaptım.
Paket yöneticisinden network-manager ve network-manager-gnome paketlerini kaldırdım. Bilgisayarı restart yaptım.
Bu adımdan sonra bilgisayarımla kablolu ve kablosuz ağlara bağlanamıyorum. Ne yapmalıyım. İnternet bağlantım tamamen gitti.

1 Beğeni

İnternet bağlantısı olan bir bilgisayardan linklerdeki dosyaları indirerek network-manager’i tekrar kurunuz.

Dosyaların bulunduğu dizinde Terminal açınız ve aşağıdaki komutları uygulayınız;

network-manager_1.6.2-3_amd64.deb
network-manager-gnome_1.4.4-1_amd64.deb

sudo dpkg -i network-manager_1.6.2-3_amd64.deb
sudo dpkg -i network-manager-gnome_1.4.4-1_amd64.deb
1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Sorununuz tam olarak nedir?
Ağa mı bağlanamıyorsunuz?
Ağa bağlandınız ama internete çıkış mı yapamıyorsunuz?

1 Beğeni

Pardusu ilk kurduğumda kablosuz bağlantım vardı. sonra paket güncelleyicisi güncelleme yaptı ve kablosuz bağlantım gitti. Bilgisayarda kablosuz bağlantı sorunu yaşıyordum. düzeltmeye çalıştığımda tüm bağlantılarım gitti. kablolu ve kablosuz bağlantı sağlayamıyordum. cevap linkin de ki dosya ile sistem kablo ile bağlanır duruma geldi. Şu anda bilgisayarında bağlantı için wicd kullanıyorum ama kablosuz ağa yine bağlanamıyorum. kablosuz bağlantıları gözükmüyor ve bağlanmıyor.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.