KYOCERA FS-3040MFP+ Sürücü Kurulumu

Yazıcı seçeneklerinde Duplexing seçeneği var.

Yazıcı seçeneklerindeki tüm bölümlere baktım lakin duplexing bulamadım. Başka bir isimle olabilir mi?

Öncelikle kurulu olan yazıcıyı kaldırıp, Cüneyt beyin belirttiği şekilde, açmış olduğunuz dosyanın içindeki Debian dizini altında bulunan global/kyodialog_amd64/ dizini içindeki deb paketini sudo dpkg -i kyodialog_4.0-0_amd64.deb komutunu kullanarak yeniden kurarmısınız?

1 Beğeni

Tamam sıkıntı kalmadı. Teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba,
Başlıktaki yazıcıyı okulda kullanmaktayız. Aynı zamanda ağ yazıcısıdır. İlgili adımları yaptım. Fakat yazdırırken hata ile karşılaşıyorum. Anladığım kadarıyla belge verisini yazıcıya aktarmıyor.

İlgili adımları yaparken hata aldınızmı?

Hayır ilgili admlarda hata almadım.

Anydesk kurarak uzak bağlantı için özelden mesaj atınız.

Yalnız diagnostik ile txt formatında bir hata tanımla dosyası kaydettim. Onu burada paylaşabilirim ama çok uzun.

Dosyayı upload edin.

Dosya linktedir. İlginiz için teşekkür ederim.
https://drive.google.com/open?id=1ozFPHLX5ovrrut47EPKF8b9UWUO5UWxcVPKf3EXMSrI

Hangi deb dosyasını kurdunuz?

Debian eu 64 bit paketini kurdum.

Global olanıda denermisiniz.

Yani bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. Sorunum çözüldü. Çok çok çok teşekkürler.

Talimatları aynen uyguladım.

KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29.zip dosyasını indirip, Buraya Ayıkla seçeneğini seçtim
KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29.tar.gz dosyasına sağ tıklayıp Buraya Ayıkla seçeneğini seçtim.
Bulunduğum konumda oluşan KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29 isimli klasör içinde Debian/Global/kyodialog_amd64 klasöründe uç birim açtım ve içindeki dosyayı dpkg komutu ile kurmayı denedim.

sinan@pars:~/İndirilenler/KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29/Debian/Global/kyodialogamd64$ sudo dpkg -i kyodialog_5.0-0_amd64.deb
[sudo] password for sinan: 
(Veritabanı okunuyor ... 250148 dosya veya dizin kurulu durumda.)
Paket açılacak: kyodialog_5.0-0_amd64.deb ...
Paket açılıyor: kyodialog (5.0-0) üzerine (5.0-0) ...
Ayarlanıyor: kyodialog (5.0-0) ...
cp: '/usr/share/kyocera/ppd5/*' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok

You may need to restart dbus for full functionality.

Tetikleyiciler işleniyor: desktop-file-utils (0.23-1) ...
Tetikleyiciler işleniyor: mime-support (3.60) ...
Tetikleyiciler işleniyor: dbus (1.10.26-0+deb9u1) ...
sinan@pars:~/İndirilenler/KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29/Debian/Global/kyodialogamd64$ 

Bu yöntemden sonuç alamayınca forumda tar.gz dosyalarının kurulumu ile ilgili araştırma yapıp alien komutunu uygulayarak KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29.tar.gz dosyasını .deb dosyasına dönüştürüp dpkg komutu ile tekrar kurmayı denedim yine olmadı. localhost:631 ile cups’a giriş yapıp yazıcıyı kurmak istediğimde model listesinde FS-3040MFP+'yı göremiyorum. PPD dosyasını eklemek için usr/share/cups/model/kyocera klasörüne baktığımda boş görünüyor.

Merhaba @ogretMAN ,

Pardus 17 için;

Öncelikle aşağıdaki komutu uygulayarak yüklenen kyodialog programını kaldırınız;

sudo dpkg -r kyodialog

Buradaki linkten Linux UPD driver with extended feature support zip dosyasını indiriniz, arşivden çıkartınız arşivden tar.gz çıkacaktır onu da arşivden çıkartınız.

Arşivden çıkacak
KyoceraLinux-Phase5-2018.08.29 > Debian > Global > kyodialog_amd64 dizinine girerek.

sudo dpkg -i kyodialog_5.0-0_amd64.deb

uyarı yine verecektir gözardı ediniz, sisteme sürücü eklenecektir, yazıcınızı yükleyebilirsiniz.

Aynı linkte PPD (Linux PPDs) bulunmaktadır. Kolay gelsin.

Ayrıca kyodialog5 komutu ile ya da Donatılar Menüsünden Kyocera Yazıcı Panelini çalıştırabilirsiniz.

2 Beğeni

Çıktı gönderdi çok teşekkür ederim.

1 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: Ağ yazıcısında şifre ile çıktı alma nasıl yapılır?