Linux da oynanabilecek güzel oyunlar

wine dan oynayabilirmisiniz bilmiyorum steam den baktım linux için yok ama playonlinux de gözüküyor. Emulator üzerinden sanırsam oynaya biliryorsunuz fakat kesin bir şey söyleyemiyorum deneyimlemeden bir şey söylemek mümkün değil.

Pardus ta Pubg nasıl çalıştırabiliriz

1 Beğeni

Minetest’i her gün severek oynuyorum. Normalde bilgisayar oyunlarını sevmiyorum. Bu hariç

vay be güzel oyunlar şu an kullandığım pc mi android yapıcam sonra yeni pc gelince pardus 19.4 indiricem. :smiley: pisi linux ve pardus arasında kalmıştım ama pardus u seçicem pisi linux link: pisilinux.org

1 Beğeni

Minevraft var Son Oyuncu Launcher ve Criftrise Launcher üzerinden oynanıyor. İnternetten ücretsiz ve virüzsüz kendi sitelerinden indirebilirsiniz

Evet bende beğendim.
Sauerbraten oyunu 0.A.D oyunu da çok iyi.

Pardus 19 kısa kısa; tanıtım, oyun, donanım ve yazılım videoları hazırladım.(15 video) Daha da yazılım olarak java (jsf) yazılım videoları eklemeyi düşünmekteyim.Youtube video linki aşağıdadır. 1 - Pardus19 - Root şifresi belirleme - YouTube

1 Beğeni

Sauerbraten oyunu 0.A.D oyunu da çok iyi.

Pardus 19 kısa kısa; tanıtım, oyun, donanım ve yazılım videoları hazırladım.(15 video) Daha da yazılım olarak java (jsf) yazılım videoları eklemeyi düşünmekteyim.Youtube video linki aşağıdadır. 1 - Pardus19 - Root şifresi belirleme - YouTube

Gta 5 gayet güzel çalışıyor. Windows a yakın performans. Lutris ile epicgames ten yüklemiştim, bitirdim linuxte: Grand Theft Auto V - Lutris

Gold puan vermişler

Doom, Doom Eternal bunlar zaten baya iyi çalışıyor. Vulkan bazlı oyunlar linuxta çok iyi çalışır.

• Besiege
  • Cs source
  • Portal 1-2
  • Mount & Blade: Warband

Bunları steam üzerinden alıp oynayabilirsiniz.

Goldberg kaynak koddan derleyip oluşan dosyayı oyunun üstüne atarsanız (derlenmiş halini de paylaşıyorlardı sanırım) oyunun steam ile olan bağlantısı kalmıyor. (Not: Multiplayer modlarında soruna neden olabilir. Oyunu bir nevi cracklemiş olduğunuz için yasal açıdan soruna neden olabilir.)

3 Beğeni

War Thunder oyununu yükledim.Ama oyuna giriş yapamadım.Oynayabilen var mı ?

Selamün Aleyküm
Kurulumu nasıl yaptınız? Adım adım yazabilir misiniz acaba?

Aleyküm Selam Steamdan yüklüyorsunuz.

Steam’den yüklendiğinde, oyunun üyelik giriş ekranında hangi hesaptan bağlanmak istediğini sorması lazım.
Duruma göre Gaijin yada Steam hesabını seçip girebilirsiniz.

Bahsettiğiniz yeri geçemedim bu oyun pardusta oynanabiliyormu ?

Bu yeni oyunlar için şu deneysel depoyu aktif hale getirmek gerekebilir. Son zamanlarda çok gelişme yaşandı linuxta çünkü.

Evet oynanıyor.
Siz hangi hesaptan girmeye çalıştınız? Benim Gaijin hesabım olduğu için onu girip giriş yaptım. Sonraki girişlerimde hesabımı tekrar açmak durumunda kalmadım.

1 Beğeni

Performans nasıl ekran kartımı tanımlamaya gerek var mı ?

Grafik yongasının sürücüsü yüklenmediyse grafik yongasını kullanan her yazılım verimsiz çalışır yada hiç çalışmaz.
Windows için de gerekli bu durum. Ama hususen bir fark görmedim. Bilgisayarın özellikleri düşük olduğu için en düşük ayarlarda oynuyorum.