Oyun ile programlamanın temellerini atınız-passage(flatpak ile)

Merhaba Arkadaşlar;

Oyunda sistemi hackleyerek(H harfi ile) ve kodlarda değişiklik yaparak nesnelerde düzenlemeler yapıyoruz. Temel olarak programlamanın temel mantığını kavratıyor, arkadaşlar ingilizce olmasını özelikle seçiyorum cünkü inglizce olmadan ilerleme olmaz. Buradaki ingilizce cok temel ve basit.

KURULUM:

1. Öcelikle flatpak yükleme aracını yüklemeyenler icin:
    [Nasıl] Flatpak Aracını Yükleme

2. Terminal ac ve kopyala:
    flatpak install flathub com.endlessnetwork.passage

3. Sistemden kaldırmak icin terminal ac ve kopyala:
    flatpak uninstall com.endlessnetwork.passage

4. Menü de arat ve çalıştır

Pardus ( linux )

8 Beğeni

SA. Dediklerinizi yaptım ancak oyun açılmıyor sebep ne olabilir.

flatpak aracını yükleyiniz ve flatpak aracını yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız, daha sonra programı yükleme yapınız. Büyük ihtimal bir yerde gözden kacırdığını yer olabilir.

Malesef kaçıncıya denedim bende olmuyor. Yükleme tamamlanıyor ancak oyun açılmıyor.

““feribot@pardus:~/Masaüstü$ flatpak run com.endlessnetwork.passage
Found path: /app/bin/passage.x86_64
Mono path[0] = ‘/app/bin/passage_Data/Managed’
Mono config path = ‘/app/bin/passage_Data/MonoBleedingEdge/etc’
Unable to preload the following plugins:
ScreenSelector.so
Display 0 ‘0’: 1366x768 (primary device).
Logging to /home/feribot/.var/app/com.endlessnetwork.passage/config/unity3d/EndlessOS/Passage/Player.log
“””
Log dosyasını açınca :
“””
Error loading /app/bin/passage_Data/Plugins/x86_64/ScreenSelector.so: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
Desktop is 1366 x 768 @ 60 Hz
Unable to find a supported OpenGL core profile
Failed to create valid graphics context: please ensure you meet the minimum requirements
E.g. OpenGL core profile 3.2 or later for OpenGL Core renderer
[Vulkan init] extensions: count=17
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_device_group_creation, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_external_fence_capabilities, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_external_memory_capabilities, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_external_semaphore_capabilities, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_get_display_properties2, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_get_physical_device_properties2, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_get_surface_capabilities2, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_surface, enabled=1
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_wayland_surface, enabled=1
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_xcb_surface, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_xlib_surface, enabled=1
[Vulkan init] extensions: name=VK_KHR_display, enabled=1
[Vulkan init] extensions: name=VK_EXT_acquire_xlib_display, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_EXT_debug_report, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_EXT_direct_mode_display, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_EXT_display_surface_counter, enabled=0
[Vulkan init] extensions: name=VK_EXT_debug_utils, enabled=0
Vulkan detection: 0
No supported renderers found, exiting

(Filename: Line: 634)"""" gibi bir yazı var.

hocam yükleme sırasında tam yükleme yapmıyor bazen örneğin flatpak install flathub com.endlessnetwork.passage şu komutu vardiğimizde yükleme sırasında yüklmeyi ortada bırakbiliriyor. yükleme tamamlağında böyle bir dönt verdimi? install complete. eğer vermediye komutu tekralayınız: flatpak install flathub com.endlessnetwork.passage

oyunu yükledim fakat açamıyorum üstüne sağ tıklayıp çalıştır dedikten sonra birşey olmuyor ? neler yapabilirim?

Ahmet kardeşim terminal de şu komutu deneyin ve sonuç paylaşın, büyük ihtimalde bir notkada bir şeyi gözden kacırıyorsunuz çünkü bunları deneyerek paylaşyorum.
Komut:flatpak run com.endlessnetwork.passage

hocam karakter sınırı var ben onu beceremedim flatpak - 2397a655 buraya yükledim hepsini buradan bakabilir misiniz?

flatpak install flathub com.endlessnetwork.passage
Şu komut ile tekrar yüklme yapını ve install complete aldığınızdan emin olunuz bazen internet yada serverden kaynaklı yüklme yarıda kalıyor.

Daha sonra bu komutuda deneyiniz:
flatpak repair flathub com.endlessnetwork.passage

onarmak icin.

hocam şuan Pardus mağazada açılmıyor tıklıyorum ekrana birşey gelmiyor yeni yüklediğim ne kadar uygulama varsa böyle oluyor onlar için ne yapabilirim?

Terminalden sudo pardus-store komutu ile açmayı deneyiniz.

Ahmet kardeşim flatpaki size temin edebilirim ki flatpak diğer bir sistemlerden bağimsız calışan bir uygulamadır zaten bu sitemide böyle sorunlar yaşanmasın diye yapılmıştır yani bu bir container dır ve bağımsız çalışır bir de öncelikle kendi sistemimde deneyip ve kaynak kodlarında baktıktan sonra sizlere sunuyorum.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.