oyun kurma hatası

Merhaba bilgisayarımda yıllardır windows kullanıyordum artık yerli ve milli atagına bilgisayarıma pardus sistemini kurarak katkıda bulanmak istedim. pardus 17.3 ilk kurarken hard diski bölmede zorlandım yapamadım ve direk kurdum ve kullanmaya başladım sistem güzel ve hızlı bilgisayarı kasmıyor fakat windows tabanlı çalışan oyunlarda ne yazık kı kötü setup dosyasını indirdiğim oyunları kurar ken wine kurayım dedim olmadı sonra playonlinux kullanarak denedim hatalar verdi internette o hataların çözümünü buldum bir kısmı oldu fakat en sonunda bir yerde tıkandım ve oyun kurmak çile imiş karar verdim sizden yardım bekliyorum yoksa yine windowsa geçip microsofta para kazandıracagım alt kısıma hatayı yolladım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

oyunun ismi LEAGUE OF LEGENDS (LOL)

1 Beğeni

Lutris yazılımı ile lol kurulabiliyor
Öncelikle terminali açın
echo "deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_9.0/ ./" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/lutris.list

wget -q https://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_9.0/Release.key -O- | sudo apt-key add -
Komutları ile lutris depolarını bilgisayarınıza ekleyin
sudo apt-get update
İle depoları güncelleyin
sudo apt-get install lutris
İle programı kurun

Bu linke tıklayın sayfanın biraz aşağısında

Buradaki install butonuna basın otomatik kurulacaktır

1 Beğeni

Şöyle bir hata veriyor ne olduğunuanlamadım.

Bu sadece LoL da değil tüm oyunlarda aybı hatayı veriyor. Lutriz ayarlarından bir şey mi yapılması lazım acaba.

Senin sorununu internette araştırırken şöyle bir yorumla karşılaştım. Belki işini görür kardeşim.

Eğer lutris’in ekranında oyunu göremiyorsan lutris’in menüsünden Game -> Add yolunu takip edip manuel oyun ekleme seçeneğini seçip oyunu lutris’e tanıtmalısın. Sonrasında Configure diyerek ayarlara girerek Runner Options kısmından wine versiyonunu staging-3.4… seçmelisin. Sonra lutris’den play dediğinde oyun çalışacaktır.

Son zamanlarda lutris ile lol kurulumunda sorun çıkıyor snap ile lol kurulumu yapın forumda var

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.