Packet Tracer kurulumu

resim

bu şekilde bekliyor-sizin dediklerinizi yapmadan önce de bu şekildeydi halen daha bu şekilde

aşağıdaki komutu çalıştırıp tekrar deneyiniz.

sudo apt-get install libpng* libpng-*

Bende Packet Tracer 7.2 var. Buradan > indirmiştim Download Packet Tracer 8.0.0 and all Previous Versions

farklı sürümlerin hepsini denedim acaba sürümlerle alakalı mı diye ? 7.2 yi kurdum ve sudo apt-get install libpng* libpng-* komutunu çalıştırdım packettracer yazdım program yine başlamıyor

Sistemi yeniden başlatıp deneyiniz.

lsb_release -da

komutunun çıktısı nedir?

sistemi yeniden başlatıp denedim sorun devam ediyor. dediğiniz komutları girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntülerini aldım

resim
resim

ubuntu ve mint indirip kurdum onlarda da başarılı olamadım, programı açamadım, bunun başka bir yolu yok mu acaba?

Benim bilgisayarda login ekranına kadar açıldı ancak bir değişiklik yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum birkaç gün içerisinde temiz bir kurulum yapıp tekrar deneyebilirim.

bu tür programlar pardus mağazaya eklenebilir mi? bunu nasıl talep edebilirim? talep etmek için bu platform yeterli mi? wireshark-packet tracer… gibi önemli network programları pardus mağazaya eclipse gibi team viewer gibi eklenebilir mi acaba?

1 Beğeni