Pardus 17.2 DDE Kurulum problemi

Merhabalar,
Okuldaki öğrenci bilgisayarlarına Pardus DDE kurmaya çalışıyorum. isonun checksum kodunda problem yok. Kurulum biterken aşağıdaki hatayı alıyorum.2 farklı bilgisayarda denedim ikisinde de aynı hatayı aldım. yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-03-27_16-51-14

Hocam kurulumu yaptığınız ağ depo.pardus.org.tr ye çıkış yapamıyor, Pardus release dosyasını indirmediği için de kızıyor, kurulum yaptığınız ağ ile ilgili problem, Pardus ile ilgili değil; detaylı bilgiyi hatada belirttiği üzere tty4 den ulaşabilirsiniz (Ctrl + Alt + f4).

Bu adımı atlamak için kurulum senaryoları var geriye dönüp debian yansısını ayarlamadan geç gibi bir şey olması lazım ama güncellenemeyen veya paket kurulamayan bir ağ üzerinde sistemi koşturmak ne kadar mantıklı o size kalmış.

Sağlık olsun.

2 Beğeni

Hatada da belirttiği gibi kurulum sırasında seçtiğiniz ağ bağlantısından kaynaklı olabilir. (MEB ağı kaynaklı)
Ayrıca Paket yöneticisini yapılandır ekranında otomatik olarak ekrana gelen depo.pardus.org.tr adresi onaylanarak devam edilmelidir. Geri dön basarak bir sonraki adımdan devam ediniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra linkteki işlemi yapmanız gerekecektir;

1 Beğeni

Hocam sorum basitçe gelebilir belki ama…
tty4 ekranından nasıl çıkarız?

Teşekkürler, saygıyla

(Ctrl+Alt+F7) işe yarayabilir. F7 olmazsa f1,f2,f3… ile de deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Aynı ağda bulunan XFCE yüklü bilgisayarlarımız güncellemeleri alıyor.

1 Beğeni

Birinden biri imkansız hocam, debian installer fail safe çalışan bir şey değil.

1 Beğeni

İstisnai bir durum mu bilmiyorum fakat şu an dde yi kurulumda aynı problemi yaşadıktan sonra Cüneyt beyin tarif ettiği gibi kurdum depo adreslerini elle ekledim ve problemsiz şekilde güncelleme ve paket kurulumu yapabiliyorum.

1 Beğeni