Pardus 17.4 xfce kuramıyorum

Alakanız için teşekkür ederim. Winmd5free ile yaptığım analizde şöyle bir md5 kodu çıktı:
b0a596fc94cb048392a8eed7134befd0

Forum profilinde de belirtildiği gibi Acemi seviyesindeydim :pensive: md5 kodunu nereden bulup karşılaştırabileceğimi bilemediğim için affınıza sığınarak tekrar size yönetiyorum. ilginiz için tekrar teşekkür ederim

85d5f47ba6ab2678807c9bac3a858ddf Pardus-17.4-DDE-amd64.iso
3afea876340842fb123e43dd20ac280f Pardus-17.4-SERVER-amd64.iso
5b4d7bede3a773839e82d86353acdfa3 Pardus-17.4-XFCE-amd64.iso

1 Beğeni

Son anda bulmuştum ben de. İSO da sıkıntı olduğu belli oldu galiba. Sağlık olsun. Bir daha ki indirme, günlük 3 GB hediyeli günlere kaldı :blush:

1 Beğeni

selamün aleyküm kurulum sorunu yaşadım şöyle ki:
usb ye kurulumu dosyasını kaydettim yeniden başlattığımda debian kurulumuna devam et i seçiyorum ama önyükleme yöneticisinde gerekli bir dosya olmadığından veya hata içerdiğinden uygulama veya işletim sistemi yüklenemedi diyor pardus çalışan yazan yükleme ekranına geçemiyorum yardım ederseniz sevinirim. ayrıca 32 gb olan usb bellek şu an 684 kb gözüküyor.

md5 kontrolününü yapınız. Yeniden kalıp dosyasını yazdırınız.
Belleğinizi windows diskler uygulamasından biçimlendirirseniz normal boyutuna dönecektir.

Dosya indrirken JDowloader kulnmanızı tavsiye ederim JDowloaderwindows linux mac çalışmaktadır web taraycı üzerinden indirmeler sağlıklı olmuyor kaldğı yerden devam etme bağlantı kesilmesi gibi sorunlarda dosya bozuluyor

pardon ama md5 nedir bilmiyorum kurulum kılavuzunu takip etmeye çalışıyorum

usb tekrar biçimlendirdim ama hala boyut yanlış gözüküyor iyi duruma getir çalışmıyor aktif değil

http://winmd5.com/ sitesinde bulunan küçük programı indirip çalıştırın ve Pardus’un iso kalıp dosyasını seçin.
Size bir kod dizisi çıkartacak. Pardus 17.4 Sürüm Notları – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM sayfasının en altında bulunan md5sums dosyasını indirin ve içinde bulunan Pardus 17 xfce iso satırındaki kod ile karşılaştırın. Kodlar aynı değil ise yeniden kalıp dosyasını indirin.

Sna tafsiyem birde WinSetupFromUSB usb ile flash beleği ntfs biçimlendir ve imajı yazdır WinSetupFromUSB Tikla

dediklerinizi aynen uyguladım kodlar aynı

Kalıp dosyanızı https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v2.12/rufus-2.12p.exe programı ile dd yansı modunda yeniden yazdırarak deneyiniz. Bilgisayar açılışını usb bellek ile yapınız.

Pardus'u ikinci işletim sistemi olarak kurmak - sukru tarafından #5 linkini inceleyerek iki işletim sistemi kurulumunu da inceleyin.

rufus da usb eskisi gibi 32 gb gözüktü ama özellikler e: baktığımda halen daha 684 kb görünüyor ve usb ye birşey yüklemeye çalıştığımda yer yok diyor

bilgisayar açılışını usb bellek ile yapabilmek için bios ayarlarında boot sıralamasında usb birincil sıraya getirdim ama yine olmadı selected boot image did not authenticate diyor.

Rufusu açın usb belleğinizi takın ve hiçbir değişiklik yapmadan Başlat butonuna basın. Flash belleğiniz eski boyutuna dönecek.
Kalıp dosyasını şu şekilde yazdırın:
1-Rufusu açın
2-Flash belleğinizi takın.
3-Pardus iso kalıp dosyasını seçin
4-Açılan kutucuktan dd yansı seçin
5-Başlat butonuna basın.

tamamdır yaptım hazır.

Bilgisayar açılışında usb den boot edin.

yeniden başlatıyorum usb takılı halde. şu ekran çıkıyor:
IMG_5672

Bios ayarlarına girin ve aşağıdaki olan ayarları değiştirin.

legacy → enabled
launch csm → enable
uefi → disable
fastboot → disable
secure boot → disable

1 Beğeni

çok teşekkür ederim legacy enable yapınca halloldu kuruldu. pardus düzenlemeler ve kişiselleştirmelerle uğraşmaktan yazamadım teşekkürler.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.