Pardus 17.5 XFCE - MacOS'dan geçiş yapacak arkadaşlara örnek masaüstü

Arkadaşlar yani merakla okudum o kadar yorumu. Fakat neden bu kadar uğraşıyorsunuz anlamış değilim. DDE kurun. Bence en iyi Clone MAC arayüzü olmaya aday. Denemeyen varsa hemen denesin. Ben DDE kullanıyorum. Ve bence Xfce’den daha başarılı. Performans açısından da bir yavaşlık hissetmedim. Aslına bakarsanız ben Xfce kullanıyorum. Fakat DDE çok başarılı.

Merhaba ben bu işlemleri yaptım,fakat ‘‘Plank’’ açık iken resimde görüldüğü gibi sağdan sola çizgi oluşuyor ve sadece masaüstünde değil chrome vs uygulamalarda da duruyor bu çizgi ,kapattığımda gidiyor.Neden ne olabilir ?

2 Beğeni

Ayarlar’dan "Pencere Yöneticisi İnce Ayarları"na girin. En sondaki “Birleştirici” sekmesi altında “Açılan pencereler altında gölgeleri göster” seçeneğini kapatın, sorun düzelecektir.

3 Beğeni

Fare imlecinin temasını nasıl değiştirebilirim?

Synaptic paket yöneticisini açıp ara bölümüne “cursor” yazıp arat kardeşim.“cursor-theme” şeklinde çıkan paketler fare imlecidir. Onlardan istediğini yükle sonrada fare ayarları kısmında yüklediğin temayı kullanabilirsin.Depo dışında yüklemek istersen Cursors - Eyecandy for your XFCE-Desktop - xfce-look.org linkine tıkla beğendiğini yükle.Kolay gelsin…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.