Pardus 19 Wine Kurulumu Yardım

Merhaba arkadaşlar okulda akıllı tahtalarda exe uzantılı dosyalar açılmıyor bunun için wine kurulması gerekiyormuş yazılım merkezine gidip indirmeye çalıştığımda uç birime bir kod girmemi istiyor kodu giriyorum komut yok hatası alıyorum. kodu girmeden wine indirdiğimde ise exe uzantılı dosyaları sağ tık yapıp birlikte aç dediğimde wine gzükmüyor. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Sayın hocam, konu ile ilgili burada yer alan anlatımı inceleyebilirsiniz. Daha önce deneme şansımız olmuştu.

Çalıştırdığınız kodu da içeren hata görüntüsünü ya da hata satırlarını buradan iletebilir misiniz?

tabi hocam

Hocam merhabalar;

Komutun başında ogretmen: yazıyor onu silip sadece

sudo dpkg --add-architecture i386 && sudo apt update

Komutunu çalıştırabilir misiniz?

Yüklemelerinizi, güncellemeleri yetkili kullanıcı oturumunda gerçekleştiriniz. Parolalar sadece MEB’e bağlı resmi eğitim kurumları resmi mail adresleri ile paylaşılmaktadır.

Okulunuzun resmi mail hesabından bilgi@pardus.org.tr adresine talepte bulunabilirsiniz.

1 Beğeni

Onu da denedim hocam ama şifre istiyor galiba password falan yazıyordu

Şifre istediğinde şifrenizi yazın hocam güvenlikten ötürü yazdığınız gözükmeyecektir. Enterlediğinizde çalışacaktır.

Önemli: Cüneyt Bey’in dediğini yapmayı unutmayınız.

Akıllı tahtayı “Etap Yetkili” ile açarak bu işlemi yapmalısınız. Ben gözden kaçırmışım.

Tamam hocam deneyeyim çok teşekkür ederim

1 Beğeni

Uç birime komut atadığımda da bozuk exe dosyası vs diyor bu durumda ne yapabilirim alternatif çözüm ne olabilir

Hocam wine’nı yükledim ancak halen exe dosyalarını açmıyor wine Windows program yükleyicisi bi süre dönüp duruyor sonra hiç bir şey olmadan kapanıyor

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.