Pardus 21 Wifi Bağlantı var, İnternet yok

Merhabalar.
Pardus 21 XFCE kurdum. Laptobum kablosuz ağları görüyor, kablosuz ağa bağlanıyor fakat internet bağlantısı yok. Başka bir kablosuz ağa bağlandım. Onda da aynı sorun var. Ağ bağlantısı var ama internet yok. Eternet bağlantısında ise sorun yok.

Sorun nedir acaba?

1 Beğeni

Eğer bunların hiçbiri işe yaramaz ise kurulumu yeniden yapın.

Ayrıca stackexchange.com’da bununla ilgili bir konuya yer verilmiş: WiFi doesn't work on Debian - Unix & Linux Stack Exchange

ifconfig komutunu girip ethernet kartınızın işletim sistemiyle bağlantı kurup kurmadığınızı kontrol etmeniz lazım, eğer komutu girdiğinizde eth0 görünüyorsa ethernet kartı işletim sistemine bağlı demektir.
Fakat kablosuz ağlara bağlanmaya çalıştığınız için wlan0 adlı kartın olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.

Cevap için teşekkürler. 3 defa kurulum yaptım sonuç hep aynı. Bağlantı verdiğiniz linkteki kişinin sorunu wifi ağlarını hiç görmemesi. Benim laptopum wifi ağlarını görüyor, ağa bağlanıyor ama internet yok. Yine de linkteki işlemleri yapmamın faydası olur mu?

sudo thunar ile dosya yöneticisini başlatın.
/etc/NetworkManager/NetworkManager.conf dosyasını bulup sağ tıkla ile mousepad ile açın.
Dosya sonuna

[device]
wifi.scan-rand-mac-address=no

satırını ekledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.