Pardus ikonunda takılıyor

Merhaba Windows 10 olan bilgisayarımda artık Pardus kullanmak istiyorum. USB ile bir ediyorum fakat çalışan bölümüne girdiğimde Pardus ikonunun olduğu yerde takılıyor ilerlemiyor. Sorunu nasıl giderebilirim

Takıldığı yerde esc tuşuna basın ve komut satırlarındaki ekranı paylaşın.

ESC ile denediğimde komut satırı ekranını açmamıştı.

Farklı linux sürümleri denediğimde ise en son PCI Bus id 00e2 gibi birşey yakalamıştım

Çalışna güvenli kipte açmayı denediniz mi?
Masaüstü bilgisayar ise harici ekran kartınız varsa çıkartıp deneyiniz.

Evet Çalışan güvenli kipte açmaya çalıştım. Yok notebook üzerinde deniyorum nvidia ekran kartım var

Direk Kur seçeneğini seçerek kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Kurulum başarıyla tamamlandıktan sonra ki açılışta ekran gelmez ise grub ekranında e harfine basın quiet splah yazan yazının yanına 3 yazarak F10 tuşuna basarak komut satırına düşüp ekran kartı sürücüsünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Ve ya aynı şekilde açılış yapıp quiet splah yazan yazının yanına sırayla aşağıdaki komutları yazıp deneyerek F10 tuşu ile grafik açılışını deneyebilirsiniz.

ro vga=789
ro vga=788
ro vga=779
1 Beğeni

Merhaba ne yaptıysam Pardus u kuramadım. Hataya dair ekran görüntüsünü yakaladım sanırım. Yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerekiyor.

Asus notebook, ssd mevcut

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Kaan Bey’in bahsettiği gibi;
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT= satırını bularak; aşağıdaki eklemeleri yapınız,

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=noaer"

F10 ile açılışı sağlayınız. pci=noaer olmaz ise pci=nomsi deneyiniz.

Açılış sağlanır ise kalıcı hale getirmek için birkaç komut daha bildireceğiz.

2 Beğeni

ro vga=789 yaparak sorunsuz çalıştı. Bu sonuçla sorun harici ekran kartından mı kaynaklanmış oluyor ?

Açılışı sağladım kalıcı hale getirmek için ne yapmam gerekiyor ?
Nvidia ekran kartı kurmaya çalışırken (run dosyasını) hata veriyor bunu nasıl giderebilirim ?

sudo nano /etc/default/grub komutu ile açılan editörde aynı satırı bulup kodunuzu yazın kaydedin ve kapatın.
işlem bittikten sonra sudo update-grub komutunu çalıştırın.

1 Beğeni