Pardus klavye disko yapımı

Merhabalar acaba pardusta klavye disko yapma kodu var mı

1 Beğeni

Net bir cevap veremem. Klavyenizin modeline bağlı. Örneğin benim bilgisayarımın (ASUS ROG Strix Scar 3) klavyesi bu tür bir şeyi desteklemiyor. O yüzden ben disko modu kullanamıyorum. Diğer özellikleri için de birileri ASUS’un Windows uygulamasına tersine mühendislik uygulamış ve ben de onların yaptığı uygulamayı kullanıyorum. Belki gelecekte yazılım güncellemesi ile gelebilir.

Sizin durumunuza gelirsek, bilmiyorum. Klavyenizin markasına ve modeline göre değişir.

Benim klavyem piranha 2345 internette hep baktım. Not defterine kod yazıp .vbs ile kaydediyorlar. acaba bunun .sh versiyonu olabilir mi

Evet, .sh uzantılı versiyonu da yapılabilir ama bunu hem iki dile (Visual Basic ve Bash Script) hem de iki sisteme (Windows ve Linux) hâkim olan birinin yapması gerekir.

Şu konudaki yazılım geliştirme için olan adımları uygulayarak Mono ve MonoDevelop kurup .vbs uzantılı dosyaları çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca ben de o klavye için çözüm arayacağım.

Yusuf kardeşim çok teşekkür ederim

1 Beğeni

not defterinin içine bu komutu yazıyorum:

Set wshShell =wscript.CreateObject(“WScript.Shell”)
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys “{CAPSLOCK}”
wshshell.sendkeys “{NUMLOCK}”
wshshell.sendkeys “{SCROLLLOCK}”
loop

mono yu anladım ama monodevolop nasıl kurulur

O içeriği oluştururken bir hata yapmışım. Pardus Ondokuz sürümlerinde MonoDevelop kurabilmek için Mono depolarını eklemek gerekiyormuş. O paylaşımı düzeltmeye çalışacağım.

sudo apt install apt-transport-https dirmngr gnupg ca-certificates

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv-keys 3FA7E0328081BFF6A14DA29AA6A19B38D3D831EF

echo "deb https://download.mono-project.com/repo/debian stable-buster main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/mono-official-stable.list

sudo apt update

Uçbirimde bu komutları çalıştırdıktan sonra eğer Mono zaten kurulu ise sudo apt upgrade ve ardından sudo apt install monodevelop komutlarını çalıştırın. Mono kurulu değilse sudo apt install mono-complete monodevelop komutunu çalıştırın.

Ben Visual Basic ve VB Script dillerini bilmiyorum. Bu sebeple önerimin çalışıp çalışmayacağını da bilemiyorum. Umarım çalışır.

Bunlar olmadı acaba siz .sh uzantılı disko kodu yazabilir misiniz?

Net bir şey diyemem ama denerim.

Benim bildiğim bir kod var ama sadece sholl lock (nasıl yazıldığını şu an hatırlamıyorum.) ışığını açıp kapatıyor.
xset led on ışığı açar
xset led off ise ışığı kapatır.

2 Beğeni

Teşekkür ederim alperen bey

2 Beğeni

Çözüldüğüne çok sevindim :grinning:

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.