Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

ben bunları yapıyorum ama şifre istiyor fakat tuşları okumuyor, şifre yazmıyor

Siz yazın,arka planda yazıyor ancak size göstermiyor.

bu arada cat /etc/apt/sources.list komutunun çıktısını da paylaşır mısınız?

2 Beğeni

yazdım ama birşey açılmadı

DeepinEkranG%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_alan-se%C3%A7_20180913095743

Terminal/Konsol açarak aşağıdaki komutu uygulayınız;

sudo nano /etc/apt/sources.list

Bir editör açılacaktır aşağıdaki satırları yapıştırınız. (Resmi Pardus Paket Deposu Adresleri)

deb http://depo.pardus.org.tr/pardus onyedi main non-free contrib
 deb-src http://depo.pardus.org.tr/pardus onyedi main non-free contrib
 deb http://depo.pardus.org.tr/guvenlik onyedi/updates main non-free contrib
 deb-src http://depo.pardus.org.tr/guvenlik onyedi/updates main non-free contrib

CTRL-O ardından Enter ile dosyayı kaydedip, CTRL-X ile editörü kapatınız.

sudo apt-get update

sonra yükleme işlemini yeniden deneyiniz.

1 Beğeni

Eyvallah Allah razı olsun açıldı.

Ya kusura bakmayın ama şimdi mağaza açıldı masaüstü pc de kasılma oluyor. Ve açılmıyor yeniden resetliyom. Bunu nasıl çözebiliriz.

Sources.liste resmi depoları ekledikten sonra
Pardus mağaza aşağıdaki komutları uygulayınca açılıyorsa:

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*
sudo apt-get update
sudo pardus-store

Uygulamalar menüsünden pardus mağazanın üstüne sağ tıklayıp uygulama düzenle seçeneğini seçiniz ardından komut yazan satırın başına sudo ekleyiniz. Komut aşağıdaki gibi olsun.

sudo pkexec /usr/bin/pardus-store

sonra çift tıklayarak açmayı deneyiniz.

Merhaba, Ben Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri’nden Araştırma Görevlisi Mustafa.
Dekanımızın da iradesi ve talebi ile fakülte ve sonra bütün Üniversitede tamamen Pardus’a geçma planmımız var.
Ben daha önce yanlış hatırlamıyorsam 2007 yılında Pardus yüklemiş ve bir süre kullanmıştım. Şimdi bu süreci kurumum adına ciddi anlamda Windows’tan kurtulma ve Pardus’a taşınma şeklinde gerçekleştirmek için çalışmalar yapıyorum. Fakat bilgisayar konusunda donanımlı birisi olmama rağmen ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Bu sıkıntıları sizlerle paylaşacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Öncelikle Pardus Mağazada bir sürü faydalı uygulama yüklü gözüküyor ama hiçbiri yüklü değil. Neden acaba?
Bunu nasıl çözeriz?
Teşekkürler

1 Beğeni

Merhaba hocam,

Güzel bir gelişme, inşallah emeğinizin devamı gelir ve değeri bilinir.

Mağaza dan ayarlardan kaynak listesini düzelt dedikten sonra yeniden başlatıp bir geri dönüş yapabilir misiniz.

Teşekkürler.

Merhaba Yunus Emre Bey,
İlginiz ve hızlı dönüşünüz için tekrar teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde yapınca program listesi güncellendi. Fakat şimdi de bir program kurmak istediğimde bir uyarı alıyorum

Bu şekilde. Ne yapabilirim.

Hocam anladığım kadarıyla, bahsettiğim düzenleme öncesinde küçük bir paket kırılımı yaşamışsınız, uyarıda gelen komutu terminal de çalıştırabilir misiniz acaba.

sudo apt -f install

1 Beğeni

Sorun çözüldü teşekkür ederim. Şimdi sıradaki en mühim mesele fakülte yazıcı ve fotokopi makinalarının tanıtımı. Bu konuda nasıl bir çalışma yapmalıyım. Eğer yanlış yerde soru soruyorsam özür dilerim. yönlendirirseniz memnun olurum.

Forumda arama yapınız lütfen, normalde sistem yazıcı ayarlarında ağ yazıcıları otomatik tanıtılabilmekte. @kaan ve @cuneyt.ulusoy hocam yardımcı olucaklardır.

2 Beğeni

1 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: Panasonic DP-8035 tanıtma

Burdan Pardus Ekibini Tebrik etmek istiyorum!

Pardus 17.3 sürümü ile cikan Magzanin Designi gercekten cok güzel yapilmis! Ellerinize Saglik. Emeginiz icin cok Tesekür ederim. Görünce gercekten mutlu oldum. Allah yapanlardan emegi gecenlerden razi olsun.

Sagolun,
Saygilar

4 Beğeni

Fatih Projesi’nin internet hattı üzerinden bağlıyım. Mağaza burada da açılmıyor. Bursa/Osmangazi

Bildirilen ip adresini de denedim, bu adres de açılmıyor.

1 Beğeni

“Meb ağı problemi, bulunduğunuz şehir yada ilçedeki MEB ağını kontrol eden IT personeli Firewall a eklemesi lazım bu IP yi”

Mağazaya lütfen Opera ilave eder misiniz?

1 Beğeni