Pardus Mağaza Penceresinin Boyutları

Merhaba,

Pardus Mağaza’nın pencere boyutları çok büyük. Ben Oracle VirtualBox 5.2.20 kullanıyorum; bundan dolayı, 1024x768 çözünürlüğünde çalıştırabiliyorum. Pardus Mağaza’nın penceresinin tümü ekranda görünmüyor. Pencereyi sola kaydırıyorum. Pencerenin sonunu gördüğüm halde anketteki sorunun yarısı görünebiliyor.

Pardus Mağaza’nın pencere boyutları 1024x768 çözünürlüğünde de bütün pencere ögelerinin görünmesini istiyorum.

Penceredeki anketin tamamının görünmesini istiyorum.

İlginiz için teşekkürler.

1 Beğeni

Merhaba,

Ben Oracle VirtualBox 5.2.20 altında Pardus kurdum. Ancak, ekran en çok 1024x768 çözünürlüğünde oluyor ve daha yüksek çözünürlüklere geçemiyor.

VirtualBox Misafir eklentisi ile sorun çözülecektir.

VirtualBox > Aygıtlar > Misafir eklenti kalıbını yerleştir ve sonrasında aşağıdaki konuda anlatılanları gerçekleştiriniz.

Teşekkürler.

Ancak, iki kez yeniden başlattıktan sonra çalıştı.

Ek olaraki, iki yeniden başlatmanın arasına

sudo apt-get install -y build-essential linux-headers-$(uname -r)

satırını çalıştırdım.

Ayrıca, önceden Pardus’u güncelledim. Pardus Mağaza da güncellendi ve Pardus Mağaza’nın görünümü değişti.

Yalnız, Pardus mağaza penceresi 1024x768 çözünürlüğünde de sığmıyor. Netbook gibi bilgisayarlarda sorun yaratabileceğini düşünüyorum.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.