Pardus niye açılmaz?

Aynı modele kurmak için araştırıyordum, iniyor bakalım sorun olacak mı.

1 Beğeni

Süper simdi iki tane cihaz var belki problemi böyle daha kola cözebiliriz. Mutlaka yükledikten sonra eger siyah ekran gelirs ise.

TTyden NVidia yazicisini yüklemeyi deneyiniz:

sudo su
apt -y install nvidia-detect
apt install nvidia-driver

tty icin video:

1 Beğeni

@Ayzeta yüklemeden sonra çalışıp çalışmadığını paylaşır mısın?
@can bilgisayar internete bağlanmıyor.Tty de nasıl yükleyecek sürücüyü?

1 Beğeni

Merhaba Orhan Bey,

chroot un özeligi bu eger bu video da anlatildigi gibi yaparsaniz(ıslemler terminalden den yapılabilir) internete de baglaniyor:

Burada gösterilen islemler terminalden den yapilabilir, o koydugunuz nomodeset parameteresiniz lve usb belek ile chrootun yardimi ile yüklü olan sisteminizden silebilirsiniz ve nvidia sürücüsünü yükleyebilirsiniz.

@can Bey, burada anlattığınızı yapabilmem için sistemin açılması gerekiyor. Ancak live olarak yani “Pardus Çalışan” bile açılmıyor.

Merhaba Taha Bey yükleyebildiniz mi?

Merhaba, yükledim ekran intel onboard üzerinden çalışıyor şimdilik, etherneti başta tanımadı terminal üzerinden sürücüsünü yükledim, nvidia içinde yukardaki komutları tekrar deniycem. Şuan için başka herhangi bi sorun yok gibi.
Orhan bey kurulum medyasını usb diske tekrardan yazdırıp deneme şansınız var mı? Başarılı oldu demişsiniz pardusta kurulumdan önce dosyaları doğruluyor gerçi ama aklıma başka bir şey gelmiyor şuan.

1 Beğeni

@Ayzeta Yanitiniz icin tesekkür ederim :smiley: ,

Bende öyle düsündüm zaten, hatta ayni modeli bile alip pardusu yüklemeyi düsündüm ama 600 dolarim bu aralar yok :smiley:

@orhanyenay bildigim bütün bilgileri paylastim umarim probleminiz cözülür, basarilarinizi dilerim.

@Ayzeta ve @can Bey
Bu durumda sanırım ben bir yerlerde hata yapıyorum. USB diski 2-3 kez tekrar hazırlayıp denedim. 19.3 yerine 19.2 Gnome da denedim.Windows ile birlikte kurduğum için olabilir mi acaba? Ya da Pardus için yer açarken Windows un kendi Disk Yönetimi uygulamasını kullandığım için olabilir mi?

1 Beğeni

@orhanyenay yok ondan degildir isterseniz bir de PopOS i deneyiniz onlarin Nvidia sürcüsü linux dünyasindaki en iyi nvidia sürücleri onlarda hatta verirse problem baska bir yerde

https://pop-iso.sfo2.cdn.digitaloceanspaces.com/20.04/amd64/nvidia/11/pop-os_20.04_amd64_nvidia_11.iso

Buda bir ihtimal, ben yanlış yaptığınızı değilde farklı bir durumun olduğunu düşünüyorum. Windowsu yedekleyip diske tek parça kurulum yapma şansınız varsa veya başka kullanmadığınız bir diskiniz varsa, başına gelecek arkadaşlar için bilgilendirici olacaktır.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.