Pardus Şifremi Unuttum

Pardus kullanıcı şifremi unuttum.Cd olmadan nasıl kurtarabilirim ?Bilgisayarı şifresiz açılışa ayarlamıştım o yüzden açıyorum ama şifre isteyen işlerde şifreyi giremiyorum :confused:

2 Beğeni

sudo passwd root komutu ile parolanızı yenileyip deneyiniz.

1 Beğeni

İşte parolamı bilmiyorum bu komut için de parola istiyor.

1 Beğeni

O zaman canlı sistem hazırlamanız gerekiyor. Canlı sistemde açarak parolanızı değiştirebiliriz.

1 Beğeni

Onu nasıl açabilirim peki ?Bir de şey,Pardus’ta android telefon için imei değiştirmeme yarayan bir program var mı ?Çok lazım oldu da sırf bunun için başka bir yazılıma geçmek zorunda kalacağım sanırım.İnşallah böyle bir program vardır.

1 Beğeni

Canlı sistemle açarak Pardus’un kurulu olduğu diskte bulunan shadow (/etc/ dizininde yer alıyor) dosyasını mail ile gönderin. Daha sonra dosyayı size geri göndereceğim ve dosyayı benim gönderdiğim dosya ile değiştreceksiniz.
Imei değiştirmek için internetten arama yaparak program bulmanız gerekiyor. Yasal bir işlem değildir.

1 Beğeni

Dediğiniz şeyi program bulursam yapacağım teşekkürler.Telefonuma rom atınca imei silinmiş bu yüzden telefonuma mesaj geldi kapatılacaktır diye.Bu yüzden kendi kutusunun üstündeki orjinal imei atmam gerekiyor.

1 Beğeni

Merhaba,

IMEI numarasının galaxy model bir telefonda nasıl kurtarılacağı burada anlatılmış. Ek bir programa ihtiyaç duyulmamış, işinize yarayabilir.

Ayrıca bu adreste android telefonlardaki IMEI numarası problemlerinin nasıl düzeltileceğiyle ilgili bir konu var.

iyi bayramlar

2 Beğeni

Selamün Aleyküm
Canmı sistemi kullanmadan şifre değiştirebilmek için öncelikle uçbirimden(terminalden) mevcut kullanıcınızın şifresini değiştirmek gerek.
Uçbirimi açıp aşağıdaki kolutu girdikten sonra yeni kullanıcı şifrenizi girin.

passwd

Kullanıcıya yeni şifreyi atadıktan sonra

sudo passwd root

komutunu girin. Şifre soracaktır. Az önce oluşturduğumuz şifreyi girin.
Sonda yeni parola girin yazacaktır. Buraya da yeni root şifresini yazın.

Selametle…

1 Beğeni

passwd

kodunu Deepin Uçbirim’e girdikten sonra yeni şifreyi yazdığımda"Yetkilendirme anahtarı manipülasyon hatası"adlı hata veriyor.Sanırım eski şifremi soruyor ama bilmiyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.