Pardus simgesinde kalıyor

Merhabalar yeni kullanmaya başladım hatta başlicam. Eski laptopuma kurdum kurulumda bi hata vermedi fakat kurulum işlemi bittikten sonra açılış ekranında kaldı. Simge etrafındaki daire 2 turdan sonra duruyo hareket etmiyor.

WhatsApp Image 2020-12-04 at 21.01.15

Bilgisayarı açtığınızda bu ekran açıldığı an ESC tuşuna basın bekleyin nerde hata olduğunu gör

bu şekilde bi ekran geldi önümeWhatsApp Image 2020-12-05 at 16.57.15

Bilgili biri değilim umarım tam olarak yardım edebilecek biri çıkar. Tahminim ya tam güncellenmesi ya da kurarken bir hata oluştu. Açarken BIOS ekranından açmaya çalışın ya da kurduğunuz disk duruyorsa onun üzerinden açmaya çalışın ve tekrardan kurmaya çalışın ama bekleyin benim dediklerim son çözüm belki başka biri net bir çözüm veriri

Teşekkürler umarım yardımcı olan olur 2 kere kurdum ikisinde de aynı durum oldu

Aynı sorunu Windows kurarken yaşamıştım. Disklerin biçimleri var ve galiba şu anki disk biçimin Linux’a uyumlu değil. Ben bilgisayarcıya götürmüştüm. Çok acilse sen de götür ya da bekle biraz daha. Olmadı diskimi yanlış biçimlendirdim şu an açılmıyor gibi bir konu daha açmayı dene ama bence zor bir iş umarım halledersin

Selamün Aleyküm
USB üzerinden canlı sistemi açmayı denemiş miydiniz?
Resimdeki Pardus Calisan yazan seçenek.
Denemediyseniz Pardus Calisan ile sistemi açmaya çalışın. Eğer sorun devam ediyorsa Pardus Calisan (guvenli kip) seçeneğini deneyin.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.